Najnowsze Wyniki/Kalendarz

SPR Olkusz przed sezonem

Piotr Lubaszka
Piotr Lubaszka
Portal SportoweFakty.pl przygotował cykl "Przed sezonem", w którym prezentowane będą sylwetki zespołów występujących w PGNiG Superlidze. Poniżej przedstawiamy drużynę SPR-u Olkusz.

Zmiany kadrowe

W kadrze drużyny beniaminka PGNiG Superligi przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2013/2014 nie nastąpiły znaczące zmiany kadrowe. Włodarzom klubu z Małopolski udało się utrzymać kadrę, która wywalczyła awans z I ligi, a nawet dokonać kilku wzmocnień. Drużynę w przerwie między sezonami opuściły zaledwie dwie zawodniczki - Aleksandra Gieraoraz Anna Michla. Pierwsza z nich zdecydowała się odpocząć od piłki ręcznej i założyć w tym czasie rodzinę. Druga z kolei wróciła do swojego macierzystego klubu, KPR Ruchu Chorzów, z którego była do olkuskiej drużyny wypożyczona.

Marek Płatek wraca na ławkę trenerską SPR-u po 3 latach przerwy / fot. Olkuszanin.plMarek Płatek wraca na ławkę trenerską SPR-u po 3 latach przerwy / fot. Olkuszanin.pl
Największa zmiana w drużynie z południa kraju nastąpiła jednak na ławce trenerskiej. Awans z ekipą z Olkusza wywalczył Dariusz Olszewski, ale szkoleniowiec nie doszedł do porozumienia z zarządem klubu i ostatecznie zakończono z nim współpracę. Od nowego sezonu szczypiornistki z Małopolski prowadzić będzie znany w Srebrnym Grodzie, Marek Płatek. To właśnie z tym szkoleniowcem piłkarki ręczne SPR-u Olkusz wywalczyły swój historyczny awans do elity kobiecego szczypiorniaka w Polsce w sezonie 2009/2010. Obowiązki drugiego trenera pełnił będzie Marian Gawęda.

- Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia z trenerem Płatkiem. On sam chciał do nas wrócić, bowiem zostawił u nas wiele pięknych wspomnień. Ja również na niego czekałem, ponieważ uważam, że jego miejsce jest w Olkuszu. Faktem jest, że przedwcześnie zakończył u nas pracę w sezonie, w którym spadliśmy z ekstraklasy, ale wszelkie niejasności już sobie wyjaśniliśmy - powiedział po zakontraktowaniu trenera Płatka, prezes SPR-u, Marcin Kubiczek.

Pierwszym przedsezonowym wzmocnieniem SPR-u okazała się rozgrywająca z Chorzowa, Natalia Wicikznana bardziej pod swoim panieńskim nazwiskiem, Lanuszny. W Olkuszu zapewne liczą, że popularna "Flora" w żółto-czerwonych barwach będzie równie skuteczna, jak w poprzednim sezonie w Chorzowie, gdzie w 27 spotkaniach zaliczyła 107 trafień. Podobną drogą podążyła również inna zawodniczka Ruchu, Kamila Rzeszutek. Włodarze beniaminka PGNiG Superligi wykorzystali także fakt, że z rozgrywek wycofała się ekipa KSS-u Kielce i sprowadzili bramkarkę, Iwonę Staś. Do Olkusza po rocznej przerwie wróciła również rozgrywająca, Agata Wcześniak. Sporym wzmocnieniem może okazać się fakt, że klubu ostatecznie nie opuściła doświadczona bramkarka, Katarzyna Łakomska, choć po zakończeniu poprzedniego sezonu sporo się mówiło, że "Kosa" może odejść z ekipy z Małopolski. Do kadry beniaminka włączone zostały również cztery wychowanki klubu - Dagmara Knapik, Klaudia Wójcicka, Paulina Leńczuk oraz Katarzyna Postołek.

W Olkuszu bardzo liczą na skuteczność Natalii WicikW Olkuszu bardzo liczą na skuteczność Natalii Wicik
Spotkania sparingowe:

Mecze towarzyskie pokazały, że przed olkuszankami bardzo trudne zadanie. W 13 rozegranych spotkaniach szczypiornistki z Małopolski tylko trzykrotnie schodziły z parkietu zwycięskie. Warto jednak zauważyć, że Srebrne Lwice tylko w jednym z tych spotkań grały z niżej notowanym rywalem, beniaminkiem I ligi, "Dwójką" Nowy Sącz. W pozostałych spotkaniach na przeciw szczypiornistkom z Małopolski stawały zespoły z PGNiG Superligi oraz czeskiej ekstraklasy.

- Bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Zespół zrealizował w 100 procentach to, co zakładaliśmy na początku. Martwi nas tylko kontuzja odniesiona przez Monikę Pastwę w ostatnim spotkaniu sparingowym, ale mamy nadzieję, że Monika szybko wróci do gry - podsumowała okres przygotowawczy wiceprezes klubu z Olkusza, Katarzyna Polak.

Komentarze (9):

 • znawca_abc Zgłoś
  i Ruchu
  • jo tyż Zgłoś
   Niestety nie ma pieniedzy to nie ma znaczacych transferow. Obok Jeleniej, Nowego Sącza i Piotrcovi druzyna z Olkusza będzie bronić sie przed spadkiem.
   • Szelest Zgłoś
    Absolutnie nie można stawiać tezy, że beniaminek już przed rozpoczęciem sezonu przeznaczony jest na pożarcie. Czasami zdarza się , że siłą rozpędu zaskakuje innych. Szkoda, że
    Czytaj całość
    Strażniczkom Srebrnego Grodu przyjdzie występować bez Aleksandry Giery.Na początku Olkuszanki grają z drużynami z początku tabeli. A Vistal czy Załębie mogą postawić im duży opór.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL