Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nikola Eklemović: THW to wciąż jedna z najlepszych drużyn na świecie

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
THW Kiel będzie w tym sezonie pierwszym rywalem Orlen Wisły Płock w fazie grupowej Ligi Mistrzów. - Raczej nie stracili na jakości po letnich zmianach - mówi rozgrywający Nafciarzy, Nikola Eklemović.

Przed rozpoczęciem sezonu zarówno w Płocku, jak i Kolonii doszło do małej rewolucji. Szeregi THW opuścili Thierry Omeyer, Daniel Narcisse, Marcus Ahlm i Momir Ilić, których zastąpili Wael Jallouz, Rasmus Lauge Schmidt oraz Johan Sjostrand. W ekipie Nafciarzy nie zagrają już więcej Christian Spanne, Michał Kubisztal, Adam Twardo, Michał Zołoteńko, Piotr Chrapkowski i Ferenc Ilyes, latem do Płocka zawitali za to Adam Morawski, Mariusz Jurkiewicz, Marcin Lijewski, Ivan Milas i Zbigniew Kwiatkowski.

- Nieważne, jakim składem dysponuje THW Kiel i jakie zmiany tam zaszły, to wciąż jedna z najlepszych drużyn na świecie - nie kryje Eklemović na łamach oficjalnego serwisu internetowego Nafciarzy. - Staram się zawsze patrzeć na zespół jako całość, a ten, tak jak już wspomniałem, raczej nie stracił na jakości po letnich zmianach.

Niemcy przed meczem w Płocku są faworytem, podopieczni Manolo Cadenasa z pewnością nie stoją jednak na straconej pozycji. - Trener już nakreślił nam pewne swoje założenia na ten mecz, które będziemy chcieli wcielić w życie. Zrobimy wszystko, żeby to się udało - deklaruje węgierski rozgrywający. W sukcesie Nafciarzom pomóc ma publiczność. Po zwycięskim dwumeczu z Montpellier zawodnicy i trenerzy obu drużyn zgodnie przyznawali, że kibice byli ósmym zawodnikiem Wisły.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL