WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dziesięciu Nafciarzy powołanych na zgrupowania kadr

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Dziesięciu podopiecznych Manolo Cadenasa weźmie udział w zgrupowaniach reprezentacji swych krajów. W gronie powołanych zabrakło golkipera Orlen Wisły, Marina Sego.

O powołaniach dla swych zawodników informował w ciągu całego dnia oficjalny profil Orlen Wisły na Facebooku. W zgrupowaniu reprezentacji Bośni i Hercegowiny wezmą Muhamed Toromanović oraz młodziutki Ivan Milas, a w debiucie nowego selekcjonera reprezentacji Serbii Vladana Maticia zagrają z pewnością Ivan Nikcević i Petar Nenadić. Na zgrupowanie drużyny narodowej Rumunii, która końcem października rozegra mecze fazy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata 2015 uda się zaś Valentin Ghionea.

Półtora tygodnia temu informowaliśmy ponadto o powołaniach do reprezentacji Polski. Uznanie w oczach Michaela Bieglera znalazła piątka Nafciarzy: Mariusz Jurkiewicz, Adam Morawski, Kamil Syprzak, Marcin Wichary oraz Adam Wiśniewski. Prawdopodobnie na liście tej znalazłby się także Paweł Paczkowski, jednak młodego rozgrywającego płocczan czeka operacja kolana.

Po raz kolejny powołania do chorwackiej reprezentacji nie otrzymał Marin Sego. Selekcjoner Hrvatski zdecydował się postawić na Mirko Alilovicia z MKB Veszprém i Venio Loserta z Vive Targów Kielce. Chorwaci zagrają w bardzo mocno obstawionym turnieju w Norwegii, gdzie za rywali mieć będą gospodarzy oraz Francję i Danię.

Źródło: Facebook

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL