Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PGE Stal Mielec odżyła pod wodzą Pawła Nocha

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
PGE Stal Mielec po zmianie szkoleniowca z tygodnia na tydzień prezentuje się coraz lepiej. Teraz siłę Czeczeńców sprawdzi Gaz-System Pogoń Szczecin.

Mielczanie w czterech ostatnich kolejkach wygrywali wprawdzie tylko dwukrotnie, ich rywalami były jednak między innymi Vive Targi Kielce oraz Orlen Wisła Płock. Z potentatami Stal rozegrała dobre mecze, a w starciu z Nafciarzami była bardzo bliska sprawienia niespodzianki, na mecie meczu tracąc do wicemistrzów Polski ledwie dwa trafienia.

- Współpraca z nowym trenerem układa się nam bardzo dobrze - nie kryje skrzydłowy mielczan, Łukasz Janyst. - Wprowadził on do naszej drużyny dużo świeżości i innego treningu. Podczas zajęć kładziemy większych nacisk na przygotowanie siłowe. Ogólnie wydaje mi się także, że każdy indywidualnie odżył. Potrzebowaliśmy zmiany, pomiędzy nami i poprzednim szkoleniowcem coś się wyczerpało - wyjaśnia.

- U trenera Nocha skupiamy się na detalach. Nowy szkoleniowiec ciągle nam powtarza, że musimy grać bardzo konsekwentnie, bo to przynosi pozytywy. Ważne jest, żeby skupić się na małych rzeczach. Przesunięcie się metr w lewo czy metr w prawo... To na parkiecie jest naprawdę duża różnica. Staramy się ponadto jeszcze mocniej walczyć w defensywie, bo właśnie obrona i kontra są kluczem do sukcesu w każdym meczu - dodaje z kolei Rafał Gliński.

Obaj gracze zgodnym tonem potwierdzają, że zmiana w Mielcu była potrzebna. - Mamy teraz nowe spojrzenie na to, co dzieje się z drużyną na boisku. Każdy zawodnik zaczął ponadto od nowa. Tak już jest w sporcie, że kiedy w zespole coś się zmienia, to wszyscy dostają czystą kartę i ma to na zawodników duży wpływ - podkreśla rozgrywający Stali.

Po dziewięciu kolejkach mielczanie zajmują w tabeli ósme miejsce. W tym roku, obok starcia z Pogonią, w lidze czekają ich jeszcze mecze z Puławami, KPR-em Legionowo oraz MMTS-em Kwidzyn, o punktowe zdobycze nie będzie więc łatwo. Noch pracę ze Stalą jednak dopiero rozpoczął i prawdziwy obraz jego drużyny zobaczymy wiosną.

Zmiana trenera była w Mielcu potrzebnaZmiana trenera była w Mielcu potrzebna

Czy zatrudnieni Pawła Nocha w Mielcu było dobrą decyzją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • and_m Zgłoś
  Mimo, że zawsze będę dobrze wspomianł Skutnika, p.Paweł fajnie wprowadził sie do Stali. Widać zaangażowanie u zawodników , walkę na boisku , ambicję. Do tego cały czas widać
  Czytaj całość
  drużynę - ławka tez żyje meczem i mocno się angażuje. Cały czas tylko problem z kontuzjami - ale tak jest już w Mielcu od roku. Miejmy nadzieję , że prawe rozegranie w końcu odpali na 100%, bo do tej pory i Dzono i Szpera grali dobrze tylko momentami.. No i żeby była prawdziwa walka.. będzie dobrze..:)

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL