Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Odzyskali podium - relacja z meczu Gaz-System Pogoń Szczecin - KS Azoty Puławy

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Dwa bardzo ważne oczka dopisała do swojego dorobku szczecińska Gaz-System Pogoń. Mecz podopiecznych Rafała Białego z Azotami Puławy obfitował jednak w niezwykłe zwroty akcji.

Jedno z najlepszych spotkań w obecnym sezonie rozgrywkowym rozegrali szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin, za to jedno z najsłabszych, jak nie nawet najgorszy występ zaliczyli puławianie, których przed spotkaniem nikt na tak wysoką porażkę nie skazywał. Parkiet jednak jak zwykle wszystko zweryfikował.

Gazownicy tym razem wystąpili w praktycznie pełnym składzie. Na parkiecie od samego początku meczu zameldował się Mateusz Zaremba. W ekipie gości zabrakło jedynie Michała Szyby. Sygnał do ataku jako pierwszy dał Wojciech Zydroń, który już po pierwszych 8 minutach miał na koncie trzy trafienia. Po drugiej stronie prym wiódł Jan Sobol i to nie tylko dzięki trafieniom z linii 7 metrów. Właśnie dzięki Czechowi Azoty po pierwszym kwadransie wyszły na prowadzenie 7:9. To jednak była przysłowiowa woda na młyn dla gospodarzy, którzy właściwie od tego momentu pozwalali gościom na coraz mniej.

Najlepiej mogą o tym świadczyć bramki Pogoni, które ta zdobywała raz dłuższymi, raz krótszymi seriami. Co ciekawe zaskoczenie widoczne było praktycznie z każdej pozycji. W 22. minucie tablica świetlna wskazywała już wynik 14:12 i w tym momencie o czas dla swojej drużyny poprosił Bogdan Kowalczyk. Na nic to się jednak zdało. Miejscowi poczuli wiatr w żagle i nawet wykluczenia w końcowych pięciu minutach dla Jacka Wardzińskiego i Łukasza Gieraka niewiele pomogły puławianom.

Po zmianie stron ekipa z Grodu Gryfa kontynuowała marsz po bezcenne dwa oczka. Niesamowicie w drugiej połowie prezentował się popularny w Szczecinie "Centy". Dość łatwo odczytywał zamiary rozgrywających Azotów. Dołożył do tego bardzo dobrą skuteczność. Grę przyjezdnych z kolei najlepiej skwitował ich szkoleniowiec. - Dla mnie to wszystko jest bardzo niezrozumiałe. Na pytanie, dlaczego tak się stało, będę mógł po części odpowiedzieć dopiero, jak obejrzę ten mecz jeszcze raz na wideo. My tego dnia po prostu nie graliśmy w piłkę ręczną, ani w ataku, ani w obronie. Nigdy tak źle, jak przeciw Pogoni w tym sezonie jeszcze nie graliśmy.

Po kwadransie gry szczecinianie osiągnęli już 6-bramkową przewagę. Parkiet musiał w tym czasie opuścić "Zyga", ale bardzo dobrze zastąpił go Paweł Biały. W dość krótkim czasie dołożył trzy pięknej urody trafienia i właściwie mecz ten już w tym momencie był rozstrzygnięty (31:20). Na uwagę zasługuje również to, że ze znakomitej strony pokazali się ci, którzy przez wielu uważani są jedynie za zmienników. W bramce klasą samą w sobie był chociażby Paweł Matkowski. Dobrą zmianę dał również Wojciech Jedziniak. Trener Rafał Biały nie zaryzykował jedynie występu swojego obrotowego Patryka Walczaka, który miał najdłuższą przerwę w grze.

Wysoką wygraną, ale przede wszystkim bardzo dobrą grą miejscowi pokazali, że są liczącą się w tym sezonie drużyną. Niedzielne zawody wygrali zasłużenie i tym samym powrócili na zajmowane wcześniej trzecie miejsce w ligowej stawce najlepszych drużyn w Polsce.

Gaz-System Pogoń Szczecin - KS Azoty Puławy 37:27 (19:15)

Gaz-System Pogoń: Matkowski, Stojković - Bruna 3, Biały 3, Wardziński 9/1, Shylovich 5, Gierak 1, Krupa 1, Jedziniak 1, Smuniewski, Marković 4, Konitz 6, Zaremba, Zydroń 4/2.
Karne: 3/3
Kary: 8 min.

KS Azoty: Stęczniewski, Grzybowski - Ćwikliński 1, Tylutki 1, Jankowski 1, Łyżwa 1, Kus 1, Skrabania 1/1, Tarabochia 3, Babicz 4, Przybylski 3, Masłowski 1, Barzenkou 1, Krajewski 3, Sobol 6/3.
Karne: 4/5
Kary: 10 min.

Kary: Gaz-System Pogoń - 8 min. (Bruna, Gierak - po 2 minuty, Wardziński - 4 minuty); KS Azoty - 10 min. (Tylutki, Jankowski, Łyżwa, Kus, Sobol - po 2 minuty)

Widzów: 730
Sędziowie: Bąk, Ciesielki (obaj z Zielonej Góry).

Tak wysoka wygrana Gaz-System Pogoni nad Azotami to, Twoim zdaniem, niespodzianka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • TomaszDGL Zgłoś
  Szczecin potrafi miażdżyc ;) jednak jak na razie nie gra równo... wiec nie jest dla mnie zaskoczeniem wynik tego meczu... jedynym zaskoczeniem są nędzni kibice z Puław... życzę wam po
  Czytaj całość
  tych komentarzach więcej takich wyników możne wtedy nauczycie się szacunku dla sportu (trening czyni mistrza hehehe)
  • jaet Zgłoś
   Rozmiary i styl porażki Puław zaskakują, ale tak jak pisałem już wcześniej - Azoty od początku sezonu swoją grą, przynajmniej mnie, nie przekonywały. Szczecin ma tę zaletę, że przy
   Czytaj całość
   wąskim składzie nie grają w pucharach. Jeżeli nie będzie u nich kontuzji, to będą groźni będą do samego końca i na pewno trzeba będzie brać ich poważnie pod uwagę przy walce o brąz. Azoty mają przed sobą jeszcze puchar i jeśli nie potraktują go "z buta", to jeszcze im to dodatkowo życie w lidze utrudni. Tym niemniej trzymam kciuki za zwycięstwo nad gwiazdeczkami z Zabrza.
   • Dzonko Zgłoś
    Wiem że to niby nic takiego ale po co w tytule "odzyskali podium", kto odzyskał przepraszam? Przecież szczecin jak był tak jest na 3 miejscu.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL