WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lech Kryński i Przemysław Zadura wciąż z szansami na ME

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Selekcjoner reprezentacji Polski Michael Biegler powołał kadrę na zgrupowanie przed styczniowymi mistrzostwami Europy. W rezerwie znalazło się ośmiu zawodników.

O nazwiskach dwudziestu siedmiu szczypiornistów, którzy wezmą udział w grudniowym zgrupowaniu drużyny narodowej, informowaliśmy już w czwartek. Teraz listę kadrowiczów na swojej stronie internetowej oficjalnie potwierdził Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Poznaliśmy także grono ośmiu graczy, którzy znaleźli się na liście rezerwowej.

W grze o udział w duńskim turnieju wciąż są Przemysław Zadura, Antoni Łangowski (obaj MMTS Kwidzyn), Michał Chodara, Marek Szpera, Lech Kryński (wszyscy PGE Stal Mielec), Adam Malcher (Gwardia Opole), Marek Daćko (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski) oraz Krzysztof Łyżwa (KS Azoty Puławy).

Biało-czerwoni od szesnastego do dwudziestego drugiego grudnia trenować będą w Pruszkowie. Po świętach kadra spotka się na trzydniowej konsultacji w Warszawie. Wówczas do drużyny dołączą zawodnicy z klubów zagranicznych.

Interesujesz się piłką ręczną? Mamy coś w sam raz dla Ciebie - Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Codzienna dawka informacji ze świata szczypiorniaka!

Po raz kolejny gracze Bieglera odwiedzą stolicę drugiego stycznia. Spędzą tam jednak tylko jeden dzień, kolejnym punktem przygotowań będzie bowiem turniej na Węgrzech. Po powrocie do kraju kadra znów trenować będzie w Warszawie. Do Danii biało-czerwoni wybiorą się dwunastego stycznia. Walkę o tytuł najlepszej drużyny Europy nasza drużyna rozpocznie dzień później meczem z Serbami.

Mariusz Jurkiewicz zdąży na mistrzostwa Europy

W kadrze na grudniowe zgrupowanie najbardziej brakuje mi...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL