Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Talant Dujszebajew nowym trenerem Vive Targów Kielce! Wenta z nową funkcją

Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes Bertus Servaas poinformował, że nowym trenerem kieleckiego zespołu zostanie Talant Dujszebajew. Bogdan Wenta będzie menadżerem klubu.

Bogdan Wenta przestał pełnić funkcję trenera mistrzów Polski. Jego miejsce zajmie utytułowany i doświadczony Talant Dujszebajew. Polak będzie pełnił funkcję menadżera zespołu. Zarówno kontrakt Dujszebajewa, jak i Wenty będzie obowiązywał przez 3,5 roku.

- Aby dobrze przekazać tę informację, musimy wrócić do maja i czerwca przeszłego roku. Już wtedy rozmawialiśmy z Bogdanem na temat jego przyszłości w naszym klubie. Był plan aby po tym sezonie zatrudnić nowego trenera, ale z powodu dużej konkurencji i faktu, że pojawiła się szansa aby już teraz zatrudnić nowego trenera, podpiszemy umowę już teraz - mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prezes Vive Targów Kielce, Bertus Servaas.

Wenta o swojej nowej funkcji mówił w żartach. - Będę częściej nosił krawat - śmiał się polski szkoleniowiec, a prezes Servaas przyznał: - Jeszcze dokładnie nie jest ustalone czym Bogdan będzie się zajmował, jest znany jednak nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie i na pewno to wykorzystamy.

Dujszebajew pojawi się w Kielcach w przyszłym tygodniu, 20 stycznia poprowadzi pierwszy trening zespołu. Funkcję drugiego trenera nadal będzie sprawował Tomasz Strząbała.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Komentarze (122):

 • endriu122 Zgłoś
  Monty Python to pikuś przy tym co są w stanie wytworzyć niektóre umysły,szumnie mieniące się fanami Wisły Płock.Tak nagła troska i głęboki niepokój o dalsze losy znienawidzonego
  Czytaj całość
  trenera,dobre rady,zmiany w składzie,scenariusz na kilka sezonów do przodu.Może to i tradycja,a może silne zachwiania emocjonalne związane z okresem dojrzewania.Bo logiki w tych dyrdymałach ni jak nie da się odnalezć.
  • zbigCK Zgłoś
   Oj zobaczysz zobaczysz....najpóźniej w czerwcu. Powiem tylko ze newsy związane z Rutenką wcale ale to wcale nie są opowieściami dziwnej treści.To pewne. Inne transfery będą.Ale na
   Czytaj całość
   dziś to po części wiadomości nie sprawdzone.
   • _obiektywny Zgłoś
    A jacy to znamienici zawodnocy walą dzwiami i oknami do Kielc????
    Wszystkie komentarze (122)

    Komentarze (122)

     Wszystkie komentarze (122)
     PRZEJDŹ NA WP.PL