WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niemcy: Reprezentant Polski zmieni klub

Wojciech Święch
Wojciech Święch
Jak podały media za naszą zachodnią granicą, jeden z reprezentantów Polski po bieżącym sezonie zmieni barwy klubowe. Jednak nadal będzie występował w Niemczech.

Chodzi o Dennisa Szczęsnego, któremu z końcem czerwca wygasa kontrakt z drużyną TV Bittenfeld, grającą w niemieckiej 2. Bundeslidze. Od sezonu 2014/2015 20-letni szczypiornista będzie bronił barw zespołu TUSEM Essen, który obecnie występuje także na drugim szczeblu rozgrywek. Polak, który posiada również niemieckie obywatelstwo, z ekipą z rejencji Dusseldorf podpisał dwuletnią umowę.

- On był naszym celem transferowym na pozycję lewego bądź środkowego rozgrywającego. W dodatku może bardzo dobrze wywiązywać się z zadań defensywnych w środku pola. To dobry zawodnik, który może wnieść pozytywną motywację do drużyny [...]. Nie tylko nasz klub go chciał - ujawnił Stephan Krebietke z TUSEM Essen.

Dennis Szczęsny swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynał w TV Jahn Hiesfeld oraz HSC Eintracht Recklinghausen. Potem grał w TSV Bayer Dormagen oraz DHC Rheinland. Na początku 2011 roku szczypiornista zadebiutował w niemieckiej 1. Bundeslidze.

Szczęsny w 2012 roku znalazł się w kadrze Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Turcji.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL