Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jak równy z równym - relacja z meczu Anilana PŁ UŁ Łódź - Viret CMC Zawiercie

Agnieszka Rutkowska
Agnieszka Rutkowska
Łodzianie bez kompleksów przystąpili do spotkania z ekipą Viretu CMC Zawiercie. Do przerwy posiadali przewagę pięciu bramek nad rywalem. W drugiej połowie podopieczni Kamielina odwrócili losy meczu.

Pierwsze minuty spotkania odbywającego się w łódzkiej hali Anilany mieszczącej się przy ul. Sobolowej 1 zapowiadały wyrównany pojedynek. Mimo tego, że drużyna Viret CMC Zawiercie zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B, a szczypiorniści Anilany PŁ UŁ Łódź plasują się na 13. pozycji, gospodarze grali z ekipą przyjezdnych jak równy z równym. Przy stanie 5:4 grający na lewym skrzydle Szymon Jakubiec próbując zablokować rzut Arkadiusza Kowalskiego dopuścił się przewinienia, za które natychmiast otrzymał od sędziów czerwoną kartkę. Sytuacja ta nie zburzyła koncentracji w zespole Józefa Kulika. Skuteczne interwencje łódzkiego bramkarza, Bartłomieja Bartczaka oraz trafienia Tomasza Wawrzyniaka pozwolił Anilanie wyjść na prowadzenie 14:9. Dobra współpraca młodych szczypiornistów pozwoliła utrzymać prowadzenie i zejść do szatni z przewagą 17:12.

Trener Giennadij Kamielin otrzymał od sędziów żółtą kartkęTrener Giennadij Kamielin otrzymał od sędziów żółtą kartkę
Po powrocie na parkiet drużyna przyjezdnych zaczęła odrabiać straty. Skuteczne rzuty wykonywane z dystansu przez Arkadiusza Kowalskiego pozwoliły zbliżyć się do łodzian 18:15. Wykluczenie przez sędziów Mikołaja Misiaka, a następnie ukaranie dwoma minutami poza boiskiem Tomasza Wawrzyniaka znacząco osłabiło szeregi łódzkiej ekipy i sprawiło, że wypracowana wcześniej przewaga szybko zaczęła topnieć 21:21. Od wywalczenia wyrównania zespół z Zawiercia błyskawicznie zaczął wychodzić na prowadzenie. O tym jak emocjonujące było to spotkanie świadczy fakt, że trener Giennadij Kamielin próbował utrudnić złapanie piłki przez łódzkiego zawodnika, za co dostał upomnienie od sędziów, a jego podopieczny Lesław Kąpa za uderzenie w twarz biegnącego z piłką Bartłomieja Helmana otrzymał czerwoną kartkę. Mimo heroicznej walki młodych zawodników z Łodzi mecz zakończył się zwycięstwem faworyta, zespołu z Zawiercia 34:28.

Anilana PŁ UŁ Łódź  - Viret CMC Zawiercie  28:34 (17:12)

Anilana PŁ UŁ Łódź:
Bartczak, Chmurski - Rutkowski, Misiak, Wypych 6, Wawrzyniak Damian, Jakubiec, Walczak, Helman 3, Kaczmarek, Bilichowski, Surosz 6 (2/2), Wawrzyniak Tomasz 10, Pałasiak, Witkowski 3.
Karne: 2/2
Kary: 14 min.

Viret CMC Zawiercie: Kot - Kapral 1, Zagała Sergiusz 6, Pakulski 6, Kijowski, Kąpa 1, Komalski 3, Biernacki 2, Kowalski 8, Makaruk 7 (6/6).
Karne: 6/6
Kary: 12 min.

Kary: Anilana - 16 min. (Misiak 4 min., Wypych 4 min., Helman 4 min., Wawrzyniak Tomasz 2 min.); Zawiercie - 12 min. (Pakulski 4 min., Biernacki 2 min., Kowalski 4 min., Makaruk 2 min.).
Czerwona kartka: Anilana - Jakubiec 11 min., Zawiercie - Kąpa 45 min.
Sędziowie: Młyński, Skwarek.
Widzów: 150

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL