Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Michał Czerwiński: Chwała trenerowi, że na nas postawił

Dawid Bilski
Dawid Bilski
Klub Piłki Ręcznej Ostrovia Ostrów Wielkopolski wyszkolił już wielu znakomitych szczypiornistów. Kolejnych talentów nie brakuje, o czym przekonuje bieżący sezon i chociażby ostatni pojedynek ligowy.

Witold Rojek, trener ostrowskiego zespołu dysponuje szeroką kadrą, której połowę stanowią młodzi zawodnicy bez doświadczenia. Mimo młodego wieku nie boi się na nich stawiać. Ci odpłacają się na parkiecie dobrą postawą. Tak było w sobotnim spotkaniu biało-czerwonych z AZS-em Przemyśl, gdzie w drugiej połowie ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie najmłodsi gracze. Jednym z nich jest Michał Czerwiński. - Cieszę się, że dołożyłem swoją cegiełkę do ważnego zwycięstwa. Jestem jak najbardziej zadowolony ze swojej gry. Chwała trenerowi Witoldowi Rojkowi, że zaufał nam, najmłodszym zawodnikom. Pokazaliśmy, że jesteśmy ważnym punktem tego zespołu - mówi 17-letni skrzydłowy, który Akademikom rzucił 3 bramki.  

- Młodzi muszą grać jak najwięcej w meczach ligowych, aby zdobywać doświadczenie. Trenują ciężko, ale prawdziwym sprawdzianem dla nich jest liga. Wtedy wychodzi ich wyszkolenie, umiejętności i przydatność do zespołu. Dzisiaj spisali się na medal i pomogli w zwycięstwie - chwali swoich młodszych kolegów Maciej Adamczyk, bramkarz Ostrovii.

Dla kilku z nich bieżące rozgrywki są pierwsze w seniorskiej piłce ręcznej. - Różnica między juniorami, a seniorami jest kolosalna w warunkach fizycznych. Jest bardzo ciężko, bo warunki fizyczne odgrywają dużą rolę. My jako młodzi zawodnicy możemy nadrobić dynamiką i szybkością - mówi Michał Czerwiński.

Wychowanek ostrowskiego klubu w ostatnich miesiącach wywalczył sobie miejsce w kadrze reprezentacji Polski juniorów młodszych. Reprezentował biało-czerwone barwy na turnieju w Niemczech, a w poprzednim tygodniu uczestniczył w 7-dniowej konsultacji szkoleniowej. Ekipa Rafała Kuptela przygotowuje się do tegorocznych mistrzostw Europy. - Zwłaszcza drugie zgrupowanie było bardzo ciężkie. Trenowaliśmy nawet cztery razy dziennie. Trener Rafał Kuptel wytypował 21 zawodników, których będzie przygotowywał do gry w mistrzostwach Europy. Na tą imprezę wybierze ostatecznie osiemnastkę. Ja będę starał się z całych sił, aby załapać się na te zawody - podkreśla wychowanek KPR Ostrovia. Dodajmy, że w kadrze Kuptela znajduje się jeszcze jeden gracz tego klubu, Patryk Foluszny.

Komentarze (3):

 • atomówka Zgłoś
  Kalisz-Ostrów,mecze juniorów!Co to jest.Przecież mówimy o rozgrywkach seniorskich.Dlaczego na tych stronach tyle hałasu o juniorach Ostrovii?Niech sobie grają.Z 10 juniorów pozostanie
  Czytaj całość
  jeden senior,a seniorzy mają to do siebie,że chociaż są.Za chwilę jednak dzięki temu "chwała trenerowi" może ich nie być.Czy O-via mało się jeszcze nacierpiała,aby za ciężko gromadzone pieniądze uprawiać prywatę?
  • derek Zgłoś
   w Kaliszu nie ma klimatu dla piłki ręcznej. na derbach było więcej kibiców z Ostrowa jak miejscowych
   • Tomasz Kubasik Zgłoś
    Mój drogi Kaliszu! Zapatrzona w siebie i samozachwycona sobą kolebko szczypiorniaka! Weź się wreszcie do roboty i bierz przykład z Ostrowa Wielkopolskiego.Pieniędzmi można zbudować
    Czytaj całość
    lepszą drużynę pierwszoligową. Ale pieniędzmi nie zbuduje się zaangażowania i nie wyzwoli chęci do działania. Zaangażowanie i chęci siedzą głęboko w psychice i dopóki nie zostaną wyciągnięte (nie kupione) na zewnątrz, dopóty w reprezentacji Polski będą występować wychowankowie z Ostrowa Wielkopolskiego, a nie z Kalisza.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL