Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czy Damian Wleklak zostanie następcą Grzegorza Tkaczyka w kadrze narodowej?

Kamila Ziobro
Kamila Ziobro
Damian Wleklak, 32 - letni rozgrywający austriackiego klubu ma być następcą Grzegorza Tkaczyka w reprezentacji Polski - tak twierdzą inni zawodnicy kadry, dodają takżę, że pierwszym rozgrywającym w kadrze będzie Bartłomiej Jaszka, zatem Wleklak ma duże szanse, by cokolwiek zdziałać.

- Może być ciężko. Damian jest gorszym zawodnikiem od Grześka. Tkaczyk dysponuje mocnym rzutem z drugiej linii. A Wleklak ma czasem problemy z trafieniem nawet z mniejszej odległości - tak ocenia trener Zagłębi Lubin, Jerzy Szafraniec.

Pomimo częstych kontuzji i problemów Damiana ze zdrowiem, kolega z Wisły Płock, Krzysztof Kisiel twierdzi: - Nie zapominajmy jednak, że Damian ma też kilka zalet. Po pierwsze, jest bardzo doświadczony. Ten gość nie zawali przez stres żadnego meczu. Po drugie, Wleklak to urodzony lider. Potrafi zmobilizować piłkarzy Bogusia Wenty. Pamiętajmy też, że pierwszym rozgrywającym kadry będzie Bartek Jaszka. Gdyby Damian miał grać całe mecze, to mógłby mieć problem z wytrzymaniem tempa. A jeśli wejdzie tylko na kwadrans, to znakomicie da sobie radę.

A co o grze w reprezentacji twierdzi sam Damian Wleklak: - Gdybym nie był pewien, że pomogę kadrze, to odmówiłbym Wencie. Zanim Bogdan mnie powołał, odbyliśmy szczerą rozmowę. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że jeszcze mogę się przydać drużynie. Jestem już zdrowy. Od lipcowej operacji łękotki nic mi nie dolega. Dlatego w lidze idzie mi nieźle. Gram dużo, a zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Komentarze (2):

 • wiem Zgłoś
  Iron-man naucz sie na jakich pozycjach graja poszczegolni zawodnicy a potem wysylaj komentarze, bo w innym wypadku robisz z siebie posmiewisko, tak jak teraz.
  • iron-man Zgłoś
   Wg mnie Wleklak nie daje sie na gre w kadrze, po pierwsze juz lata najlepsze ma za soba a po drugie widze wiecej osob nadajacych sie na 'mozg' zespolu wezmy np Kubisztala z bundesligi - facet
   Czytaj całość
   byl krolem ligii teraz kariera na zachodzie, wenta powinien sie zastanowic nad jego kandydatura

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL