Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Paweł Niewrzawa buduje swoją pozycję w Niemczech. Wkrótce zapuka do drzwi kadry?

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Drugi sezon w niemieckim TuS N-Lübbecke pobiera nauki Paweł Niewrzawa. 21-letni rozgrywający powoli buduje swoją pozycję w klubie i w ostatnich tygodniach spędza coraz więcej czasu na parkiecie.

Niewrzawa do Niemiec przeniósł się w 2012 roku, do ekipy z Lubeki trafiając na wypożyczenie Z Vive Targów Kielce. Wcześniej niespełna 20-letni wówczas zawodnik udanie zaprezentował się na parkietach Superligi w barwach Nielby Wągrowiec, co zaowocowało transferem do zdecydowanie lepszego klubu. Zważywszy jednak na ogromną konkurencję w kieleckim zespole, młody rozgrywający natychmiast wypożyczony został do Niemiec, gdzie miał pobierać nauki.

W pierwszym sezonie na parkietach DKB Handball Bundesligi Niewrzawa nie grał jednak zbyt wiele, będąc trzecim środkowym rozgrywającym po Drago Vukoviciu i Danielu Svenssonie. Sytuacja zmieniła się dopiero przed startem obecnych rozgrywek, gdy z klubu odszedł Svensson, a młody Polak zajął jego miejsce.

Niewrzawa powoli wprowadzał się do zespołu, w ostatnich tygodniach na ligowych parkietach spędza jednak coraz więcej czasu i spłaca kredyt zaufania, jakim obdarzył go trener Dirk Beuchler. - Teraz nie zdarza się już, że w ogóle nie wychodzę na parkiet. To bardzo cieszy - przyznaje. Częstsze występy przekładają się również na zdobycze bramkowe.

Młody Polak w głównej mierze z bardzo dobrej strony pokazał się w meczach z czołowymi klubami ligi. W listopadzie w starciu z THW Kiel zdobył 5 bramek, a w minionych tygodniach rozegrał świetne zawody przeciwko Rhein-Neckar Löwen i SC Magdeburgowi. W starciu z Lwami z Mannheim Niewrzawa zanotował 4 bramki i 5 asyst (plus wywalczył 2 rzuty karne), z Gladiatorami zdobył zaś 6 bramek i dopisał do tego 4 asysty. Co jednak najważniejsze, w obu tych spotkaniach grał blisko 45 minut, co jest bezcennym doświadczeniem.

Niewrzawa liczy, że coraz lepszą grą w średniaku niemieckiej ligi (TuS N-Lübbecke plasuje się obecnie na 8. pozycji) otworzy sobie drzwi do seniorskiej reprezentacji Polski. Polak mimo ostatnich dobrych występów nie zdobył jednak jak na razie uznania Michaela Bieglera. Sytuacja ta ulegnie zmianie w kolejnym sezonie?

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Paweł Niewrzawa powinien otrzymać szansę w seniorskiej reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • Kibic Zabrze Zgłoś
  Przepraszam chodziło mi o Daszka.
  • dzx Zgłoś
   Nie zdziwię się jak Niewrzawa dołączy do Iskry od nowego sezonu...
   • hbll Zgłoś
    Nie byłem nigdy fanem powoływanie Niewrzawy, ale skoro sprawdza się w bundeslidze, to czemu nie? Na pewno takie powołanie miałoby większe uzasadnienie niż to dla Obiały.Co do
    Czytaj całość
    porównania, czy lepiej grać ogony w Bundeslidze, czy być ważną postacią w naszej lidze - moim zdaniem to kwestia indywidualna, każdy gracz ma inne potrzeby na danym etapie kariery. Niemniej nie jest powiedziane, że Niewrzawa byłby ważną postacią w Górniku - można różne rzeczy mówić o Nacie czy Kubisztalu, ale oni się w Górniku jednak sprawdzają i na ławce posadzić mógłby ich tylko naprawdę dobry gracz, a nie jestem pewien, czy Niewrzawa na dziś już takim jest.Często wielu zachwala wyjazdy zagraniczne kosztem naszej ligi, trochę niesprawiedliwie. Popatrzmy np na środkowych rozgrywających w naszej lidze, nawet z pominięciem Wisły i VIVE - Bruna, Nat, Mroczkowski, Gliński, Gujski - jedynie ich wiek sprawia, że nie są pożądani przez zagraniczne ekipy. A ci młodsi - Klinger (zakładając, że to środkowy), Masłowski, Pilitowski, Przysiek - to też są wyróżniające się postacie w skali ligi. Niewrzawa dostaje szanse w Niemczech, ale nie jest powiedziane, że jest lepszy od wspomnianych. To, czy faktycznie tak jest szybko zweryfikować mogłoby powołanie do kadry.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL