Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Formalność Metaloplastiki, Azoty odrobią straty? - zapowiedź rewanżowych spotkań półfinałowych Challenge Cup

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
W weekend rozegrane zostaną rewanżowe spotkania półfinałowe Challenge Cup. Dwie bramki straty do odrobienia mają szczypiorniści KS Azotów Puławy, którzy rywalizują ze szwedzkim [tag=30694]IK Sävehof[/tag].

Jedną nogą w finale Challenge Cup jest serbska RK Metaloplastika Sabac, która w pierwszym spotkaniu pokonała różnicą ośmiu bramek portugalskie Aguas Santas-Milaneza. Ekipa z Bałkanów na Półwysep Iberyjski wybiera się mając komfortową sytuację i każde inne rozstrzygnięcie jak awans Serbów do finału, należało by traktować w kategoriach sensacji.

O wiele więcej emocji należy spodziewać się w Puławach, gdzie miejscowe KS Azoty będą musiały odrobić raptem dwie bramki straty w rywalizacji z IK Sävehof. Podopieczni Bogdana Kowalczyka są w bardzo korzystnym położeniu, bo puławianom do awansu wystarczy dwubramkowa wygrana - wątpliwe, by w starciu rewanżowym padł równie wysoki wynik jak w Skandynawii, gdzie Szwedzi wygrali 40:38. W próbie generalnej przed rewanżowym starciem rywal Azotów doznał trzeciej porażki w ćwierćfinale z Lugi HF (26:33) i odpadł z dalszej rywalizacji.

Jeżeli nadwiślański zespół zamelduje się w finale Challenge Cup, wypełni przedsezonowy cel i przynajmniej powtórzy wyczyn MMTS-u Kwidzyn, który w sezonie 2009/10 w finałowym dwumeczu musiał uznać wyższość Sportingu Lizbona.

Bramki dla IK Savehof w trzecim meczu z Lugi HF zdobyli: Eric Forsell Schefvert 4, Oskar Ysander 4, Viktor Ottosson 3, David Florander 3, Mattias Thynell 3, Tobias Albrechtson 3, Niclas Fingren 2, Victor Fridén 2, Sebastian Karlsson 1, Viktor Rhodin 1.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Harmonogram rewanżowych spotkań półfinałowych Challenge Cup:

26.04.2014 (sobota)
KS Azoty Puławy - IK Sävehof godz. 18.00
Pierwszy mecz: 38:40

Aguas Santas-Milaneza - RK Metaloplastika Sabac godz. 18.00
Pierwszy mecz: 21:29

Azoty Puławy odrobią straty z pierwszego meczu i zagrają w finale Challenge Cup?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL