Najnowsze Wyniki/Kalendarz

I liga mężczyzn: Decyzja o podziale grup odroczona do piątku

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Żadne wiążące decyzje dotyczące podziału grup rozgrywek I ligi mężczyzn nie zapadały podczas środowego spotkania Kolegium Ligi w Częstochowie. Skład grup poznać mamy w piątek.

Kolegium obradowało pod Jasną Górą tuż przed meczem eliminacji do Mistrzostw Europy 2014 kobiet, w którym polskie szczypiornistki mierzyły się z Czarnogórą. Podczas spotkania nie wybrano jednak żadnego z wcześniej proponowanych rozwiązań dotyczących podziału grup I ligi mężczyzn w sezonie 2014/15.


- Zawsze staraliśmy się dzielić kluby równo, tak by zachować odpowiednie proporcje. W związku z tym pomiędzy dwie grupy powinni być równo podzieleni spadkowicze, jak i beniaminkowie. W tym roku jak wiadomo mamy jednak trzech spadkowiczów z Superligi, co jest dla nas małym problemem - stwierdza Komisarz Ligi, Bogusław Trojan.

Kolegium musiało też wziąć pod uwagę prośbę przedstawicieli jednego zespołu. - Jeden klub wystąpił, by nie przydzielać go do danej grupy pod kątem terytorialnym. To wprowadza nam kolejne zmiany do postanowień - dodaje Trojan.

Kiedy poznamy więc ostateczny skład grup I ligi mężczyzn? Data kilkukrotnie była już przesuwana, Trojan zapewnia jednak, że do piątku wszelkie decyzje muszą już zapaść. - Zmagamy się z tym, ale do piątku musimy rozstrzygnąć wszelkie trudności. Tak jesteśmy umówieni - zakończył.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jak będzie wyglądał skład grup I ligi mężczyzn? Wstępny podział w piątek

Komentarze (13):

 • BGK Zgłoś
  Wychodzi na to, że podział grup to zadanie przerastające działaczy ZPRP. Proponuję powołać specjalną komisję która (za odpowiednie wynagrodzenie) dokona tej wielce skomplikowanej
  Czytaj całość
  operacji. Jako termin graniczny podziału i losowania terminarza proponuję 10 września, tak by kluby miały czas na solidną organizację pierwszych meczów w sezonie. Dodatkowo proponuję przyznać panom z kolegium ligi premie specjalne za każde posiedzenie na którym próbowali dokonać niemożliwego - czyli ustalić składy grup I ligi.
  • into the vortex Zgłoś
   Dzień roboczy się kończy, a tu cisza. Może nie o ten piątek chodziło leśnym dziadkom?
   • dino Zgłoś
    Wójt: Co zrobimy z podziałem 1 ligi ??? Czerepach: Regulamin rozgrywek dotyczył sezonu 2013/2014Wójt: No no dobrze kombinujesz mów dalejCzerepach: Powiększymy SL, a jak coś to
    Czytaj całość
    regulacje bedą w nowym regulaminie tuż przed rozgrywkamiWójt:a jak się kibice wkurzą, o klubach nie wspominając?Czerepach: a kto władzy podskoczy?Wójt: czyli co Piotrków i Gwardia w SL ? Czerepach: Geniusz, nie no prawdziwy geniuszhehe to taka ocena tego co robi PZPR, pozdrawiam
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL