WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

I liga mężczyzn: Decyzja o podziale grup odroczona do piątku

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Żadne wiążące decyzje dotyczące podziału grup rozgrywek I ligi mężczyzn nie zapadały podczas środowego spotkania Kolegium Ligi w Częstochowie. Skład grup poznać mamy w piątek.

Kolegium obradowało pod Jasną Górą tuż przed meczem eliminacji do Mistrzostw Europy 2014 kobiet, w którym polskie szczypiornistki mierzyły się z Czarnogórą. Podczas spotkania nie wybrano jednak żadnego z wcześniej proponowanych rozwiązań dotyczących podziału grup I ligi mężczyzn w sezonie 2014/15.


- Zawsze staraliśmy się dzielić kluby równo, tak by zachować odpowiednie proporcje. W związku z tym pomiędzy dwie grupy powinni być równo podzieleni spadkowicze, jak i beniaminkowie. W tym roku jak wiadomo mamy jednak trzech spadkowiczów z Superligi, co jest dla nas małym problemem - stwierdza Komisarz Ligi, Bogusław Trojan.

Kolegium musiało też wziąć pod uwagę prośbę przedstawicieli jednego zespołu. - Jeden klub wystąpił, by nie przydzielać go do danej grupy pod kątem terytorialnym. To wprowadza nam kolejne zmiany do postanowień - dodaje Trojan.

Kiedy poznamy więc ostateczny skład grup I ligi mężczyzn? Data kilkukrotnie była już przesuwana, Trojan zapewnia jednak, że do piątku wszelkie decyzje muszą już zapaść. - Zmagamy się z tym, ale do piątku musimy rozstrzygnąć wszelkie trudności. Tak jesteśmy umówieni - zakończył.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jak będzie wyglądał skład grup I ligi mężczyzn? Wstępny podział w piątek

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL