Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bogusław Trojan: Dawno nie mieliśmy takiego zdarzenia

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Przepychanki z meczu Orlen Wisły z Vive Targami to sytuacja bez precedensu w polskim handballu. Zajmujący się sprawą Komisarz Ligi Bogusław Trojan przyznaje - takich zdarzeń nad Wisłą dawno nie było.

Komisarz Ligi na naszych łamach wielokrotnie podkreślał już, że temat przepychanek i bójek z czwartego finałowego meczu PGNiG Superligi to sprawa bardzo delikatna i wymagająca skrupulatnej oceny. Teraz, kiedy całe wydarzenie zostało dokładnie prześwietlone również przez media w Europie, Trojan nie chce podjąć żadnych pochopnych decyzji.


Komisarz zapewnia jednak, że wszyscy winni zdarzeń z parkietu płockiej Orlen Areny zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Trojan decyzję podejmie na podstawie raportu delegata, opinii sędziów oraz co istotne - analizy materiałów wideo. 

- Mamy przecież przepis, który mówi że w przypadku gdy sędzia nie zauważy jakiegoś zdarzenia, a można je udowodnić na podstawie materiału wideo, to z takiego zdarzenia również można wyciągnąć konsekwencje. W tym wypadku mamy do czynienia właśnie z taką możliwością - mówi.

Decyzja Trojana nie będzie jednak wyłącznie jego subiektywną oceną. Komisarz Ligi chce również zaczerpnąć opinii m.in. Szefa Kolegium Sędziów, Mirosława Bauma. - Będę się z nim widział w poniedziałek i będę chciał podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat. Liczę również na jego opinię i spostrzeżenia dotyczące tych wydarzeń - dodaje.

Trojan wstępne decyzje chce podjąć do końca weekendu. Zgodnie z procedurą najpierw poinformowane zostaną poszczególne strony, a następnie informacja przekazana zostanie mediom. W poniedziałek poznamy więc oficjalny werdykt Kolegium Ligi.

- Wziąłem opinie sędziów, wziąłem raport delegata i kopie nagrań. Mam cały weekend na to, by coś wymyślić. Wyszła z tego solidna afera, a tematem zajęły się też media europejskie. W związku z tym musimy bardzo ostrożnie podejść do całej sprawy. Takiego zdarzenia w polskiej piłce ręcznej dawno nie mieliśmy - kończy.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! 

Echa finałowych przepychanek nie milkną, jaka będzie decyzja Kolegium Ligi? (wideo)

Komentarze (3):

 • kolo Zgłoś
  Trener Kielc 12 miesięcy trener Płocka 1 mecz
  • endriu122 Zgłoś
   Chciała się Wisła bić,(zbiła Kielce w pierwszym meczu)Kielce podjęły rękawicę, biły się tak jak Wisła w pierwszym meczu.Wisła wymiękła ,Kielce biły się do końca.Problemu nie
   Czytaj całość
   ma ,po meczu wszyscy podali sobie ręce.Teorie spiskowe dorabiają miernoty które i tak nic nie ugrają, ale chcą zaistnieć za wszelką cenę choć przez chwilę na forum SF bo tak wypada w szkółce,zawsze to jakiś lans.
   • Wisła Płock Zgłoś
    W tym roku, to były prawdziwe "Święte Wojny". Niby zawodnicy z zagranicy, ale jednak ogień na linii Płock - Kielce, Kielce - Płock jest konkretny. I nikt mi nie powie, że mecze obu
    Czytaj całość
    drużyny nie są kwintesencją handballu w Polsce. Nikt mi nie powie, że większe emocje wzbudziłby mecz Kielc z Barceloną. Nawet jeśli dochodzi do meczu z teoretycznie słabszą Wisła, to dla Kielc jest to mecz jak o mistrzostwo świata. Dla Wisły dokładnie to samo. Nawet jeśli w przyszłym sezonie będziemy słabsi kadrowo, to i tak mecze Vive z Wisłą będą przykuwać najwięcej uwagi. Jestem przekonany, że na mecz z Wisłą w Kielcach bilety zostaną sprzedane najszybciej. Żaden mecz Vive w LM nie wzbudzi takiego zainteresowania, jak mecz w Wisłą. W Płocku to samo. Już taki urok tych pojedynków. Są emocje, przepychanki, wiąchy na trybunach, nawet krew na parkiecie. To są właśnie "Święte Wojny". Jedyna uwaga dla ludzi ze związku. Mecze tych drużyn powinni prowadzić sędziowie z zagranicy! A teraz zaczyna się , to co lubimy wszyscy. THW-Veszprem.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL