Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Hit transferowy w I lidze kobiet! Karolina Siódmiak zasiliła beniaminka z Gdańska!

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W przyszłym sezonie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk od razu po awansie do I ligi, chce awansować do PGNiG Superligi Kobiet. Ma w tym pomóc Karolina Siódmiak, która dołączyła do drużyny!

Karolina Siódmiak w przyszłym sezonie będzie grać w zespole beniaminka I ligi, AZS-ie Łączpol AWFiS Gdańsk. Środkowa rozgrywająca jest wychowanką UKPR Giżycko, ale swoją karierę seniorską rozpoczynała w AZS-ie AWFiS Gdańsk, w którym grała od 1998 do 2004 roku. Później reprezentantka Polski grała we francuskim Le Havre AC, a następnie wróciła do Trójmiasta, gdzie reprezentowała barwy Vistalu Łączpol Gdynia.


W sezonie 2008/2009 Siódmiak została wybrana najlepszą zagraniczną zawodniczką oraz środkową rozgrywającą sezonu francuskiej ekstraklasy. Od 2012 roku urodzona w 1981 roku zawodniczka ponownie grała we Francji, tym razem w klubie Cercle Jules Ferry Fleury-les-Aubrais.

Karolina Siódmiak ma pomóc beniaminkowi I ligi w powrocie do PGNiG Superligi. - To nasze pierwsze poważne wzmocnienie klubu. Dzięki współpracy z uczelnią i kolejnym transferom, chcemy awansować do PGNiG Superligi - powiedział Józef Poltrok, właściciel firmy Łączpol.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (8):

 • Costaa23 Zgłoś
  Pojawił się artykuł że w Gdańsku ma powstać topowy zespół, według mnie to też skłoniło Panią Karolinę do wyboru AZS'u będzie podstawą do budowania zespołu na lata to też
  Czytaj całość
  istotne dla niej. A co do Elbląga lub Koszalina jak mówiłem ona jest związana z Trójmiastem i chyba nigdzie indziej nie pogra w Polsce.
  • Lukov Zgłoś
   Faktycznie jest dużym wzmocnieniem, piszesz Montex, Zagłębie za daleko...ale jest choćby Tczew, Elbląg lub w drugą stronę Koszalin. Myślę, że niedecydowały tu względy finasowe
   Czytaj całość
   (chociaż w Gdyni grała, gdy współsponsorem był Łączpol), lecz chęć odbudowy gdańskiego AZSu z którym zdobyła złoto. Pamiętać trzeba że w Gdańsku trenerem jest Ciepliński, a prawda jest taka że wiele zawodniczek ceni sobie jego umiejętności trenerskie.
   • Costaa23 Zgłoś
    A może to po prostu sentyment chęć pogrania jeszcze sezon może dwa, wprowadzenia Gdańska do Superligi stabilizacji życiowej blisko domu i zakończenia kariery? Nie wypominając wieku Pani
    Czytaj całość
    Karolinie w tym roku skończy 33 lata.Mówicie mogła by pograć wyżej ale gdzie? W Gdyni raczej jest inny model budowania drużyny młodej perspektywicznej, Montex lub Zagłębie?? za daleko dla niej skoro jest związana z wybrzeżem cała karierę. Ale jak by nie patrzeć szokujący transfer na I ligę ale na pewno z pożytkiem dla zawodniczek z Gdańska mając taka zawodniczkę obok siebie wiele można się nauczyć.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL