Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niemcy liżą rany po przegranej wojnie o MŚ. Kadrę czeka rewolucja, 6 kandydatów za Heubergera

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
Reprezentacja Niemiec wstaje z kolan po przegranej rywalizacji z Polską o MŚ w Katarze. W kadrze dojdzie do rewolucyjnych zmian, a na miejsce obecnego trenera Martina Heubergera jest już 6 kandydatów.

"Niemcy mają marginalną szansę, aby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku" - pisze dziennikarz sport1.de Julian Meissner. Nadzieją dla Niemców jest fakt, że w olimpijskich kwalifikacjach znaleźli by się kuchennymi drzwiami. Jeśli ten plan spali jednak na panewce, nasi zachodni sąsiedzi by być pewnymi gry na IO muszą zdobyć mistrzostwo Europy w 2016 roku na turnieju w Polsce.

Drugi z rzędu brak udziału na mistrzowskiej imprezie utratą posady przypłaci najprawdopodobniej Martin Heuberger. Nikt za naszą zachodnią granicą nie ma bowiem wątpliwości, że szkoleniowiec, który ważny kontrakt ma do końca czerwca, utraci piastowane stanowisko. Nazwisko jego następcy budzi największe zainteresowanie. W miejsce Heubergera brani pod uwagę są były kadrowicz Christian Schwarzer (koordynator młodzieżowej reprezentacji), Markus Baur (trener juniorskiej reprezentacji i szwajcarskiego Kadetten Schaffhausen), a nawet Martin Schwalb, który po rozpadzie HSV Hamburg jest bez pracy. - Niemiecki związek nie ma z nim jednak najlepszych relacji - mówi w rozmowie ze sport1.de. wiceprezes DHB Bob Hanning.

Na horyzoncie są także kandydatury zagranicznych klubowych trenerów: Dagura Sigurdssona (Füchse Berlin), Alfreda Gislasona (THW Kiel) czy Ljubomira Vranjesa (SG Flensburg-Handewitt), lecz ich zatrudnienie wydaje się mało realne, ze względu na obowiązki w klubie. Nawet w przypadku dojścia do porozumienia niemiecki związek musiałby głęboko sięgnąć do portfela - w dobie obecnego kryzysu wydaje się to raczej nierealne.

Ze składu mistrzów świata z 2007 roku odejdzie "stara gwardia" - karierę zakończył już Oliver Roggisch, a Michael Kraus i Johannes Bitter byli ściągnięci w trybie awaryjnym jedynie na eliminacyjne mecze z Polską. Ponadto po nieudanych kwalfifikacjach na MŚ w Katarze odejście z kadry rozważa Holger Glandorf. W ich miejsce mogą przyjść młodzi utalentowani zawodnicy Finn Lemke (TBV Lemgo), Fabian Wiede, Paul Drux (obaj Fuchse Berlin), Christian Dissinger (Tus-N Lubbecke), Tim Suton (od nowego sezonu gracz RNL) czy Petar Djordjić.

Głównym celem Niemców będzie awans na "polskie" ME w 2016 roku. Rywalami w kwalifikacjach będą mistrzowie świata - Hiszpanie, Austriacy oraz Finowie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Który z kandydatów byłby najlepszą opcją na trenera niemieckiej reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • hbf Zgłoś
  Co się nie udało ręcznym, wyszło nożnym.Nawet 'żeluś' nie pomógł rywalom.Co do trenera-selekcjonera drużyny Niemiec,uważam, że z trenera Heubergera DHB, nie powinna
  Czytaj całość
  rezygnować.Gdyby mecz był przynajmniej jednokrotnie jednostronnymmeczem, czyli z różnicą plus/minus 10bramek w tle,to można rozważyć dymisję.Ale dwumecz obu reprezentacji, które mają porównywalne składy był bardzo wyrównany, więc zwolnienie trenera Heubergera będzie błędem.Jeśli jednak, to kandydaturą powinna być osoba koordynatora młodzieżówki Pana Schwarzer'a, bo to te chłopaki będą następcami Roggischa czy Bittera.Z kandydatur zagranicznych odpada chyba Pan trener Sigurdsson,który chyba ma zastąpić Pana Urlika Wilbecka.
  • lipi1 Zgłoś
   A może by wykupili Bieglera
   • onereds Zgłoś
    Ale grupy takiej trudnej nie maja w kwalifikacjach do nas.. Hiszpanie okej poza zasięgiem , ale jesli Niemcy chca się liczyć to Austriaków , mimo że są w dobrej formie, muszą przejść i
    Czytaj całość
    tyle.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL