Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czterech nowych zawodników w SPR Chrobrym Głogów

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kontrakty z czwórką szczypiornistów podpisali działacze SPR Chrobrego Głogów. Szeregi siódmej drużyny minionego sezonu zasilili m.in. rozgrywający Adam Babicz oraz Krzysztof Tylutki.

Do składu drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Przybylskiego oprócz wspomnianej dwójki dołączyli ponadto grający na prawym rozegraniu Ignacy Bąk oraz obrotowy Łukasz Kandora.

Zatrudnienie czwórki nowych zawodników, to odpowiedź na wcześniej zaplanowane odejścia Jurija Gromyko, Antona Prakapenii oraz Pawła Gregora. Pierwszych dwóch nadal szuka swoich klubów, Gregor powrócił zaś do Zabrza, skąd był wypożyczony. Klub zdecydował się ponadto nie przedłużać umowy z Mateuszem Płaczkiem.


W zakończonym niedawno sezonie Adam Babicz był jednym z podstawowych zawodników KS Azotów Puławy. Dla czwartej ekipy rozgrywek PGNiG Superligi rozgrywający zdobył 88 bramek w 27 meczach. Krzysztof Tylutki w puławskiej drużynie pełnił głównie role defensora, w 26 występach notując 8 trafień.

Podstawowym kołowym Górnika Zabrze był z kolei Kandora, który w 29 spotkaniach 79 razy wpisywał się na listę strzelców. Gorzej radził sobie z kolei Bąk, który ze względu na kontuzje rozegrał zaledwie 6 meczów na pierwszoligowych parkietach (23 trafienia). W Chrobrym młody szczypiornista powalczy o miejsce na prawym rozegraniu ze Adamem Świątkiem.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (10):

 • Grzymisław Zgłoś
  No ładnie, ładnie. Z juniorem Bąkiem to będzie sytuacja bardzo niepewna, a pozostali to sensowne uzupełnienia za odchodzących zawodników.
  • Górnik_Fan Zgłoś
   Powodzenia Kondziu w Głogowie. Szkoda, że finansowo nie dogadano konstrakt z Górnikiem. Chyba tylko chodziło o kwestie finansowe ?
   • jusi_85 Zgłoś
    Zdecydowanie dobre transfery. Kandora i Babicz to solidni zawodnicy - świetnie się wpasują w zespół. Zwłaszcza Kondziu to znakomity wybór. W Zabrzu przez te klika sezonów zrobił
    Czytaj całość
    ogromny postęp. Bardzo mocny punkt drużyny. Natomiast Tylutkiego to nie rozumiem. Być może będzie w Chrobrym w charakterze "zapchajdziury". Powinien raczej do I ligi trafić i sobie przypomnieć jak się gra. Bo od kilku sezonów nawet jak było dwóch lewych w klubie włącznie z nim to on i tak był trzeci.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL