Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PE Gwardia Opole zamyka kadrę na jesień

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
PE Gwardia Opole powalczy w przyszłym sezonie o powrót do PGNiG Superligi. Zespół Rafała Kuptela przed rywalizacją o awans zostanie jednak mocno odchudzony.

Latem opolską ekipę opuści aż dwunastu zawodników. Wraz z zakończeniem minionego sezonu buty na kołku postanowili zawiesić Michał Szolc, Marcin Śmieszek i Sławomir Donosewicz, a z nowymi pracodawcami zwiążą się Paweł Adamczak, Adrian Fiodor, Łukasz Kulak, Marceli Migała, Oskar Serpina, Piotr Adamczak, Łukasz Romatowski, Grzegorz Garbacz oraz Marko Vukcević.


- W poprzednim sezonie w kadrze zespołu było aż dwudziestu pięciu zawodników. Teraz nasz skład zostanie odchudzony - potwierdza w rozmowie ze SportoweFakty.pl trener Kuptel.

Nowymi zawodnikami opolskiej drużyny zostaną Mateusz Jankowski, Wojciech Trojanowski oraz Sebastian Rumniak. Więcej transferów klubowi włodarze nie planują. Kadrę drużyny uzupełnią wychowankowie. - Będziemy chcieli dołączyć do naszego zespołu kilku juniorów, wśród których znajdzie się także bramkarz - wyjaśnia szkoleniowiec Gwardzistów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Przygotowania do nowego sezonu zespół z Opola rozpocznie dwudziestego drugiego lipca. Podopieczni Kuptela trenować będą na własnych obiektach. Do rywalizacji o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej PE Gwardia przystąpi w połowie września.

Komentarze (11):

 • Mrs.Fan Zgłoś
  Gwardia sieje hipokryzję chce włączać do składu juniorów, a wyrzuca młodego prawoskrzydłowego, wychowanka, dla mnie jasne jest to, że chodzi o zaplecze finansowe, bo młodzi za grosze
  Czytaj całość
  jeszcze może pograją, ale trochę starsi już nie bardzo. Poza tym czy to jest w porządku wyrzucając chłopaków tak na prawdę z początkiem czerwca gdzie budżety klubów już prawie są podomykane, a szanse na znalezienie klubu nikłe? Gdzie zagra młodszy z Adamczaków, Drej, Romantowski? Tak się nie robi, jeśli chce się być profesjonalnym to powinno się być w każdym calu. A to co zrobili może wpłynąć na brak rozwoju młodszych chłopaków. chamstwo i wstyd. Ale karma wraca! Nie życzę Gwardii źle, ale ciężko im będzie być drużyną: Serbowie razem, opolanie razem, reszta razem. Będą grupy, a Gwardia zaprzepaściła uważam swoje szansę na stworzenie na prawdę fajnego zespołu.
  • BEST11 Zgłoś
   Najważniejsza jest DRUŻYNA, w skład której wchodzą zawodnicy i sztab trenerski.Nawet najlepszy trener bez odpowiednich zawodników ani zawodnicy bez ukształtowanego trenera nie osiągną
   Czytaj całość
   sukcesu. A z tego co czytamy trenerzy już rozpoczęli pracę a na razie efekt średni, choć oczywiście skład na I ligę absolutnie zadawalający.
   • nielbahandballfan Zgłoś
    Ale narzekacie. Chciałbym żeby w Wągrowcu był chociaż taki skład. Macie lepszych graczy niż Nielba w Superlidze. My będziemy grali głównie wychowankami i moim zdaniem za rok bardzo
    Czytaj całość
    łatwo zajmiecie nasze miejsce. A Rumniak grał u nas pół roku i rzeczywiście niczym nie zachwycił.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL