Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kadra na Akademickie Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej

Anna Soboń
Anna Soboń
22 zawodników powołanych zostało do kadry Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata jakie rozegrane zostaną w Portugalii. Jest aż 9 z regionu świętokrzyskiego.

Powołanych w sumie zostało 22 zawodników z 12 klubów do akademickiej reprezentacji Polski na konsultację szkoleniową i udział w finale Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej.

Uznanie w oczach trenerów Jacka Będzikowskiego oraz Roberta Lisa w szerokiej kadrze, która teraz będzie okrojona, jest kilku graczy związanych z regionem świętokrzyskim – Robert Grabarczyk z KSSPR Końskie, byli zawodnicy tego klubu: Mateusz Kornecki (obecnie Górnik Zabrze), Rafał Biegaj i Wiktor Kubała (obaj Chrobry Głogów), jak również Jakub Łucak (wychowanek Vive Targi Kielce - obecnie Chrobry Glogów), Paweł Paczkowski (Vive Targi Kielce - wypożyczony do francuskiej Dunkierki), Paweł Niewrzawa (były zawodnik Vive Targi Kielce, obecnie Górnik Zabrze), oraz Rafał Jamioł (Vive Targi Kielce - wypożyczony do KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski), Kamil Kieloch (KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., od października student Politechniki Warszawskiej).

Męska drużyna w grupie eliminacyjnej zagra z Portugalią, Tajwanem i Egiptem.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL