Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Olkuszanki wygrały turniej w Piotrkowie

Piotr Lubaszka
Piotr Lubaszka
Bardzo dobrą formę prezentują szczypiornistki SPR-u Olkusz w przedsezonowych sparingach. "Lwice" najpierw dwukrotnie pokonały Olimpię-Beskid Nowy Sącz, a teraz wygrały turniej w Piotrkowie Tryb.

W rozgrywanym 1 sierpnia turnieju o "Puchar Zarządu" w Piotrkowie Trybunalskim oprócz gospodyń - Piotrcovia Piotrków Trybunalskiudział brały również SPR Olkusz oraz KPR Ruch Chorzów. Zdecydowanie najlepsze okazały się zawodniczki klubu z Małopolski, które w przedsezonowych sparingach pokazują coraz lepszą dyspozycję potwierdzając tym samym, że w najbliższych rozgrywkach nie chcą zadowalać się już tylko walką o utrzymanie w elicie.

Żółto-czerwone w pierwszym pojedynku turnieju rywalizowały z gospodyniami turnieju i już od pierwszych minut rywalizacji potwierdzały, że nie mają najmniejszego zamiaru wyjechać z Piotrkowa z niczym. Ostatecznie podopieczne trenera Zdzisława Wąsapokonały szczypiornistki Piotrcovii pewnie i wysoko - 35:26 (14:10). Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie z Olkusza okazała się nowa szczypiornistka "Lwic" - Sabina Kobzar, która trafiła do bramki rywalek 8 razy. Natomiast po stronie gospodyń najwięcej, bo 7 trafień zaliczyła Stefka Agova.


W drugim pojedynku turnieju szczypiornistki SPR-u ponownie nie pozostawiły złudzeń rywalkom, którymi tym razem były zawodniczki Ruchu Chorzów. I co najważniejsze dla Olkuszanek, po raz kolejny odniosły bardzo przekonujące zwycięstwo. Tym razem różnicą 11 trafień - 32:21 (16:11). Najskuteczniejszymi zawodniczkami tego meczu po stronie żółto-czerwonych były Paulina Marszałek(7) oraz Anita Sikorska(7).
Olkuszanki z Olkuszanki z "Pucharem Zarządu" / fot. SPR Olkusz

Tym samym szczypiornistki z Małopolski zostały zwyciężczyniami turnieju o "Puchar Zarządu". Na drugim miejscu zawody zakończyły gospodynie, natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale zawodniczkom Ruchu Chorzów. Warto również zaznaczyć, że MVP turnieju została wybrana Sabina Kobzar (SPR Olkusz), która najwyraźniej bardzo szybko wkomponowała się w drużynę po transferze. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Stefka Agova (Piotrcovia), a najlepszą bramkarką zawodniczka z Chorzowa - Monika Ciesiółka.

Czy szczypiornistki SPR-u Olkusz stać na grę w fazie play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL