Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Azoty zakończą sparingowe granie dwumeczem z Litwinami

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Dwumecz z litewskim Granitasem Kowno zakończy okres gier sparingowych KS Azoty Puławy. Podopieczni Dragana Markovicia jedno ze spotkań rozegrają na własnej hali, drugie zaś odbędzie się w Zwoleniu.

Puławianie na początku tygodnia powrócili do domu z dwutygodniowego bałkańskiego tournee, podczas którego wzięli udział w turniejach w Strudze oraz Doboju. Intensywne granie w Macedonii oraz w Bośni i Hercegowinie nie było jednak ostatnim sprawdzianem szczypiornistów Azotów przed startem ligowego sezonu. Już w piątek i w sobotę podopieczni trenera Markovicia rozegrają dwa kolejne sparingi.


Rywalem puławskiej drużyny będzie Granitas Kowno, z którego do Puław trafił golkiper Vilius Rasimas. Litwini do Polski zawitają już w czwartek, kiedy to spotkają się w pierwszym sparingu z beniaminkiem pierwszoligowych parkietów, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W piątek i w sobotę zagrają zaś z Azotami, kolejno w Puławach i w Zwoleniu.

Rywalizacja z ekipą z Kowna zakończy przedsezonowe sparingi podopiecznych trenera Markovicia. Ostatni tydzień przed startem sezonu ligowego puławianie spędzą trenując na własnych obiektach.

- Przejdziemy na bardziej biegowy i rzutowy trening, co ma nas odpowiednio przygotować do pierwszego meczu sezonu w Mielcu - wyjaśnia II trener, Marcin Kurowski. Ze Stalą Mielec Azoty zagrają 6 września. Początek meczu o godz. 18:00.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL