Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Górnik Zabrze rusza na podbój Europy

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Szczypiorniści Górnika Zabrze rozpoczynają rywalizację na europejskiej arenie. Pierwszym rywalem polskiej drużyny w Pucharze EHF będzie Zomimak Strumica.

Podopieczni Patrika Liljestranda przed rokiem w międzynarodowej rywalizacji rozczarowali. Górnik w Challenge Cup potknął się już na drugiej przeszkodzie, ulegając rumuńskiemu HC Odorhei. Teraz ma być lepiej, choć przed zabrzanami stoi wyzwanie znacznie poważniejsze.


Zespół z Górnego Śląska podejmie walkę w Pucharze EHF, a jego pierwszym rywalem będą Macedończycy, którzy w poprzednim sezonie dotarli do fazy grupowej tych rozgrywek. - Czeka nas ciężka przeprawa - nie ma wątpliwości skrzydłowy zabrzańskiej drużyny, Bartłomiej Tomczak.

Jego zespół granie o stawkę rozpoczął już w środę, pokonując w lidze Śląsk Wrocław. Mecz z beniaminkiem dla Górnika spacerkiem jednak nie był, a o sukcesie gospodarzy przesądziła dopiero druga połowa spotkania. W sobotę zespół Liljestranda musi spisać się znacznie lepiej.

- Z drużynami macedońskimi gra się ciężko, zwłaszcza na wyjeździe - przyznaje Tomczak. - Musimy być skoncentrowani i jak najlepiej wypaść u siebie, w pierwszym meczu, aby do rewanżu móc przystępować ze spokojem. W kolejnym tygodniu czeka nas długa podróż i ciężki bój. Już pierwsze spotkanie dużo więc wyjaśni.

Czy Górnik Zabrze zagra w fazie grupowej Pucharu EHF?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL