Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Biało-czerwoni w drodze do Tunezji. Będą reprezentacyjne debiuty

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Polscy szczypiorniści we wtorek rano wyruszyli w podróż do Tunezji. Na pokładzie samolotu znalazło się miejsce dla osiemnastu zawodników.

W najbliższych dniach przed szansą debiutu w drużynie narodowej staną Andrzej Rojewski i Paweł Niewrzawa. Ten ostatni w meczach z Tunezją wspólnie z Piotrem Masłowskim będzie odpowiadał za kreowanie gry zespołu. W kadrze na najbliższe towarzyskie starcia zabrakło bowiem Bartłomieja Jaszki, Mariusza Jurkiewicza i Rafała Glińskiego.


Sytuacja na flankach jest zupełnie inna. Biegler w najbliższych meczach będzie miał szeroki wybór rozwiązań. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza rywalizacja zawodników leworęcznych, na prawej stronie rozegrania wystąpić mogą bowiem Krzysztof Lijewski, wracający do drużyny narodowej Paweł Paczkowski oraz wspomniany już Rojewski.

- Przyjechałem do Warszawy w niedzielę w nocy, od razu po meczu ligowym. Rano miałem badanie, załatwiłem pierwsze formalności i czuję się naprawdę dobrze. Cieszę się, że zagram dla Polski. To fajna, interesująca sytuacja - nie kryje ten ostatni w rozmowie ze SportoweFakty.pl.

Biało-czerwoni z Tunezją zmierzą się 30 października i 1 listopada. Dla naszej drużyny będzie to pierwszy odcinek przygotowań do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata w Katarze. Pod koniec grudnia Polaków czeka jeszcze turniej w Katowicach, na początku stycznia zawodnicy Bieglera przystąpią zaś do towarzyskich zmagań w Oviedo.

Komentarze (1):

 • Cameleon Zgłoś
  Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisał z hiszpańską federacją piłki ręcznej (Real Federacion Espanola de Balonmano) porozumienie o współpracy.- W ramach tego porozumienia
  Czytaj całość
  planujemy, by najbliższy mecz Orlen Wisły Płock z Vive Tauron Kielce poprowadzili arbitrzy z Hiszpanii - dowiedzieliśmy się w siedzibie ZPRP.Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 9 listopada w Płocku. Początek o godz. 20.30.NARESCIE !!!!!!!!!!!!!!!!

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL