Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Reidar Moistad odchodzi z Energi AZS Koszalin

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Reidar Moistad poinformował, że nie będzie już trenerem grających w PGNiG Superlidze kobiet piłkarek ręcznych Energi AZS-u Koszalin. Norweg obejmie funkcję szkoleniowca HB Kopenhaga.

Oświadczenie Reidara Moistada (pisownia oryginalna):

Informuję, że dzisiaj (19 listopada br.) podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji trenera drużyny piłkarek ręcznych Energa AZS Koszalin. Jednocześnie przyjąłem zaproszenie duńskiego klubu København HB do poprowadzenia tego zespołu w roli głównego trenera.


Nie była to dla mnie łatwa decyzja. Głęboko ją przemyślałem. Ostatecznie wybrałem możliwość kontynuowania kariery trenerskiej w najlepszej żeńskiej lidze świata, o czym zawsze marzyłem. Opuszczam Koszalin z ciężkim sercem. Polubiłem to miasto, czuję się w nim doskonale. Cenię sobie ludzi, których tutaj spotkałem: zawodniczki, działaczy klubu Energa AZS Koszalin, fantastycznych kibiców piłki ręcznej.

Pragnę wyjaśnić, że możliwość odejścia w trakcie sezonu daje mi kontrakt, jaki zawarłem ze spółką Piłka Ręczna Koszalin SA, właścicielem licencji klubu Energa AZS Koszalin. Odpowiedni zapis umowy pozwala mi opuścić klub w sytuacji, gdy otrzymam propozycję pracy z ligi lepszej niż polska.

Bardzo dziękuję zarządowi klubu, sponsorom, kibicom i oczywiście moim zawodniczkom za to, że mogłem wspólnie z nimi przeżyć 18 ostatnich miesięcy. To był fantastyczny okres w moim życiu. Nigdy nie zapomnę również, jak mieszkańcy Koszalina mnie przyjęli, jak zawsze wspierali mnie i drużynę. Jesteście najlepszymi kibicami w Polsce!

Chciałbym również powiedzieć "dziękuję" wszystkim innym zespołom i trenerom, z którymi rywalizowaliśmy w ramach PGNiG Superligi Kobiet. Pamiętajcie, że mam do Was ogromny szacunek.

Zarządowi Energa AZS Koszalin dziękuję za bardzo dobrą współpracę w ciągu ostatnich miesięcy. Jestem dumny z naszych wyników. Obecna wysoka pozycja drużyny w ligowej tabeli daje nadzieję na kolejne sukcesy. Jestem przekonany, że zarząd klubu szybko znajdzie na moje miejsce trenera, który pomoże drużynie utrzymać tę doskonałą formę i historyczną pozycję.

I na koniec zwracam się do moich zawodniczek: dziękuję za Wasz ogromny wysiłek, zaangażowanie, serce do walki. Dziękuję za doskonałą atmosferę w zespole. W moim sercu na zawsze macie wyjątkowe miejsce.

Szczerze
Reidar Møistad
Headcoach Energa AZS Koszalin

Komentarze (11):

 • padaka Zgłoś
  W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest Waldek Szafulski. To dobry trener i rozsądny facet.
  • Todd Zgłoś
   Zaden normalny trener nie powinien uciekać z klubu w trakcie sezonu tylko dlatego, że mu w innym lepiej zapłacą. Zaden normalny klub nie powinien zapisywać takich klauzul w umowach z
   Czytaj całość
   trenerami.
   • jaroKlin Zgłoś
    Klub piłkarek ręcznych z Koszalina ma większy problem, niż odejście trenera. W razie wygranej p. Wezgraja w wyborach na prezydenta miasta można spodziewać się odcięcia klubu od kasy z
    Czytaj całość
    miasta, bo Wezgraj jest skonfliktowany z obecnymi właścicielami klubu. A bez kasy z miasta klub czekać będzie upadłość.Stowarzyszenie AZS Politechniki Koszalińskiej, poprzedni właściciel klubu, zgłosiło zespół do rozgrywek 2 ligi i aktualnie temu zespołowi kibicuje Wezgraj.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL