Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PP: Ruch pierwszym ćwierćfinalistą

Tomasz Boryn
Tomasz Boryn
W II etapie Pucharu Polski rezerwy Ruchu Chorzów pokonały pierwszoligową Dwójkę Profil Nowy Sącz 32:22 i awansowały do 1/8 finału, w której zmierzą się z… Ruchem Chorzów.

Rezerwy Ruchu do meczu z Dwójką przystąpiły wzmocnione kilkoma zawodniczkami z pierwszego składu. To sprawiło, że mecz rozstrzygnięty był już właściwie po pierwszej połowie, którą Niebieskie wygrały 18:11. Choć akurat w pierwszej części najlepiej prezentowała się nie zawodniczka z Superligi, ale szesnastoletnia Oktawia Płomińska. Skrzydłowa zdobyła sześć bramek.


W drugiej części nie było porywającego widowiska. Masa szkolnych błędów po obu stronach była przeplatana ciekawymi rzutami z dystansu nowosądeczanek oraz szybkimi atakami Niebieskich. Wyróżniającą się postacią wśród przyjezdnych była Aleksandra Olejniczak, która zdobyła pięć bramek.

W czwartkowym losowaniu par 1/8 Pucharu Polski los skojarzył rezerwy Ruchu z pierwszą drużyną tego klubu. Przez ten fakt można już powiedzieć, że Niebieskie są pierwszym ćwierćfinalistą tegorocznej edycji Pucharu Polski.

KPR Ruch Chorzów - Dwójka Nowy Sącz 32:22 (18:11)

Ruch: Montowska, Krupa - Pieniowska 7, Jasinowska 2, Kempa 3, Drażyk M. 6, Płomińska 6, Migała 1, Beczek, Masłowska 3, Kiełbus, Jaroszewska, Belmas 2, Waloń 1, Ciołek 1, Drażyk A.

Dwójka: Błaszczyk, Kamieniarz - Kawa 3, Cempa 5, Błaszczyk, Kuroś 1, Bodziony 1, Sroka, Klig 1, Olejniczak 5, Kamińska 2, Fecko 2, Waligóra 2, Czop.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL