Najnowsze Wyniki/Kalendarz

SPR Olkusz zakontraktował reprezentantkę Macedonii

Piotr Lubaszka
Piotr Lubaszka
Stało się to, o czym mówiło się w kuluarach od pewnego czasu. SPR Olkusz zakontraktował właśnie kołową rodem z Macedonii - Mariję Serafimovską. To dobra wiadomość dla trenera Zdzisława Wąsa.

15-krotna reprezentantka Macedonii, kołowa, była zawodniczka takich klubów jak HC Metalurg i HC Zito Prilep. Tak w jednym zdaniu można opisać nową zawodniczkę SPR-u Olkusz, 26-letnią Mariję Serafimovską. O zakontraktowaniu tej szczypiornistki klub z Małopolski poinformował na swojej stronie internetowej.


Do niedawna Serafimovska była tylko zawodniczką testowaną przez klub z Olkusza i zagrała w jednym spotkaniu towarzyskim SPR-u z drużyną Ruchu Chorzów, w którym dwukrotnie pokonała bramkarki rywalek. Z postawy zawodniczki zadowolony był szkoleniowiec Srebrnych Lwic, dla którego zakontraktowanie kołowej od pewnego czasu było priorytetem. Zdzisław Wąs na tej pozycji mógł korzystać tylko z usług Agaty Basiak. Przyjście do klubu rodowitej Macedonki wzmocni rywalizacje na kole w drużynie z Olkusza.

- Pokazała się z dobrej strony w sparingowym meczu z Ruchem Chorzów. Nie była jeszcze dostatecznie przygotowana na to, by rozegrać całe spotkanie, bo ostatnio nie występowała w klubie. Ma zaległości pod względem wytrzymałościowym, ale jest dobrze przygotowana siłowo. Na pewno jeszcze nie jest przygotowana na to, by grać większą część spotkań w lidze, ale z pewnością w jakichś fragmentach się pokaże. W skali od jeden do sześć oceniłbym ją na cztery punkty - w takich słowach opisał nową zawodniczkę SPR-u trener Wąs.

Serafimovska w nowym klubie będzie mogła zadebiutować już w najbliższą sobotę, kiedy to w ostatnim meczu w roku 2014 żółto-czerwone rywalizować będą z drużyną Olimpii-Beskid Nowy Sącz. Macedonka będzie występowała z numerem 88 na koszulce.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL