Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kopciuszek gra o półfinał - zapowiedź X dnia mistrzostw Europy 2014

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
We wtorek odbędą się kolejne mecze w grupie II ME. W najciekawszym spotkaniu rewelacja turnieju - Holandia zmierzy się z Czarnogórą. Ponadto Szwecja zagra ze Słowacją i Niemcy z Francją.

W II grupie grają zespoły, które rozpoczęły mistrzostwa Europy w grupach C oraz D. Szanse na awans do półfinałów mają w tym momencie cztery zespoły. Aktualnie przewodzą Holenderki, które przed turniejem nie były przez nikogo typowane do miana faworytek. Tyle samo punktów co one mają Szwedki, a po dwa zwycięstwa odniosły Czarnogórki oraz Francuzki.


Grupa II

Już pierwszy mecz w Zagrzebiu powinien dostarczyć ogromnych emocji. Zmierzą się w nim aktualny lider grupy - Holandia z broniącą mistrzostwa Europy Czarnogórą. Dla Holenderek turniej ten układa się znakomicie. Na ostatnie mistrzostwach kontynentu ta drużyna nawet się nie zakwalifikowała, a w mistrzostwach świata w 2013 roku była trzynasta. Teraz młode zawodniczki prowadzone przez Henka Groenera mają pięć punktów i są na dobrej drodze do awansu do półfinału. Najlepszą snajperką tej ekipy jest Estavana Polman, która zdobyła jak dotąd 24 bramki.

Czarnogórki chociaż odniosły dotychczas jedną porażkę - z Francją, mają wszystkie atuty, by ponownie liczyć się w walce o medale. Zawodniczki z Bałkanów w ostatniej kolejce pewnie pokonały Niemki, jednak by awansować dalej muszą zwyciężyć ze swoimi najbliższymi rywalkami. Ogromnym atutem aktualnych mistrzyń Europy jest broniąca z 40-procentową skutecznością Sonja Barjaktarović. Mimo rewelacyjnych wyników Holenderek, faworytami do wygranej tego spotkania są podopieczne Dragana Adżicia.

Holandia  - Czarnogóra / 16.12.2014 godz. 15:45


Teoretycznie najłatwiejsze zadanie we wtorek czeka reprezentację Szwecji. Podopieczne Thomasa Sivertssona w niedzielę zwyciężyły z niepokonaną dotąd Francją 29:26 i plasują się w tabeli tuż za Holenderkami, z którymi wcześniej zremisowały. Największe zagrożenie w ostatnim spotkaniu z Trójkolorowymi stwarzała Nathalie Hagman, która rzuciła siedem bramek na dziewięć prób. Szwedki nie mogą sobie pozwolić w tym spotkaniu na wpadkę, gdyż na zakończenie rywalizacji grupowej podejmują Czarnogórki.

Dla reprezentacji Słowacji sam awans do II grupy jest sporym wyzwaniem. Mają one bowiem za sobą bardzo trudną rywalizację grupową. Jedyny dotychczasowy mecz wygrały z wicemistrzyniami świata - Serbkami 23:21. Wcześniej Słowaczki toczyły wyrównane boje z Francją i z Czarnogórą. W ostatniej kolejce uległy jednak aż 20:30 Holandii.

Szwecja - Słowacja / 16.12.2014 godz. 18:00

Na zakończenie gier w Zagrzebiu będą ze sobą rywalizować Niemki i Francuzki. Dla naszych zachodnich sąsiadów ten turniej nie układa się zbyt dobrze. Zespół ten wygrał tylko jeden mecz - z gospodyniami z Chorwacji, a kolejne kończyły się jego porażkami. Dało to awans do II grupy. Tutaj jednak po siedmiobramkowej porażce z Czarnogórą podopieczne Heine Jensena pozostają z zerowym dorobkiem punktowym i wszystko wskazuje na to, że o piąte miejsce powalczą ze Słowaczkami.

Francuzki w znakomitym stylu wygrały grupę D, pokonując po drodze gospodynie turnieju aż 27:16. Pierwszą porażkę w turnieju odniosły w potyczce ze Szwecją i aktualnie zajmują czwarte miejsce w grupie. W spotkaniach z Niemkami i z Holenderkami muszą się ustrzec błędów, gdyż bez wygranych w obu spotkaniach, o awans do strefy medalowej może być niezwykle trudno.

Niemcy - Francja / 16.12.2014 godz. 20:15


ME 2014: Grupa II

MDrużynaMZRPBramkiPkt
1Czarnogóra5401136:1248
2Szwecja5311158:1407
3Francja5311115:1097
4Holandia5212134:1275
5Niemcy5113138:1413
6Słowacja5005106:1460

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL