WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oświadczenie Pogoni Baltica w sprawie finalizacji transferu Fornalik

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Z SPR Pogoni Baltica Szczecin do Energi AZS Koszalin przeniosła się młoda rozgrywająca granatowo-bordowych. Problemem w finalizacji transferu był brak ekwiwalentu za wyszkolenie zawodniczki.

Ostatnio dość głośno mówiło się o tym, że Romana Fornalik swoją dalszą karierę będzie kontynuowała w Enerdze AZS Koszalin, ale był kłopot z finalizacją transferu. Jak jednak informuje klub SPR Pogoń Baltica Szczecin, problemem był brak wpływu ekwiwalentu za wyszkolenie zawodniczki. W dniu 18 lutego taki ekwiwalent wpłynął, a tym samym transfer może zostać ostatecznie sfinalizowany.

Poniżej oświadczenie Pogoni Baltica w tej sprawie.


Dla urodzonej w 1994 roku zawodniczki kończy się zatem przygoda z SPR Pogonią Baltica Szczecin, barwy której reprezentowała począwszy od sezonu 2012/2013. W bieżących rozgrywkach wystąpiła w 11 meczach, w których do bramki rywalek trafiła 10-krotnie. Mimo raptem 175 cm wzrostu swoje najlepsze atuty pokazywała głównie w grze obronnej. Niemniej potrafiła również zaskoczyć rzutem z biodra z drugiej linii. Trener Adrian Struzik ustawiał ją głównie na prawym rozegraniu. Poprzednio reprezentowała barwy Conrada Gdańsk.

Co ciekawe, na jej koncie jest już złoty medal mistrzostw Polski juniorek (wespół z Patrycją Nogą). Fornalik związała się z Energą AZS Koszalin na zasadzie transferu definitywnego. "Romka" zdecydowanie wzmocni konkurencję na rozegraniu, a właśnie w tej formacji było najwięcej mankamentów, o czym wspominał również sam Edward Jankowski.

Klub z Koszalina czyni starania, by rozgrywająca mogła wystąpić już w najbliższym spotkaniu swojego nowego pracodawcy, które zostanie rozegrane 21 stycznia. Przeciwnikiem będzie wicemistrz Polski - KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Pełna treść oświadczenia Pogoni:

"Zarząd Klubu SPR Pogoń Baltica Szczecin potwierdza, iż w dniu dzisiejszym (18.02.) wpłynął do klubu ekwiwalent za wyszkolenie zawodniczki Romany Fornalik od klubu przejmującego.
Tym samym otworzyła się możliwość finalizacji transferu z SPR Pogoń Baltica Szczecin do AZS Koszalin.
Pani Romanie życzymy powodzenia oraz samych sukcesów sportowych.

Podpisali:
Przewodniczący Zarządu
Przemysław Mańkowski

Wiceprzewodniczący Zarządu
Beata Krawętkowska"

Transfer Romany Fornalik do Energi AZS okaże się być wzmocnieniem zespołu z Koszalina?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)
    PRZEJDŹ NA WP.PL