Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nadchodzi przełom? Powstanie program rozwoju piłki ręcznej

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Rozpoczęły się prace nad programem rozwoju piłki ręcznej w Polsce. - Chcemy wystartować już we wrześniu - zapowiada minister sportu, Andrzej Biernat.

Sukces Biało-Czerwonych na mistrzostwach świata sprawił, że losami rodzimego szczypiorniaka zainteresowali się politycy. Wracających z Kataru bohaterów podczas oficjalnej konferencji prasowej witał między innymi Biernat.


- Znów potwierdziliście, że można na was liczyć. Wasz sukces to dla nas powód do dumy - oznajmił minister, składając jednocześnie poważne deklaracje. - Chcemy stworzyć narodowy program rozwoju piłki ręcznej w Polsce. Miałby on wystartować już we wrześniu i sprawić, że w ciągu pięciu, sześciu lat pojawi się nowa grupa zawodników, będąca w stanie gonić obecnych reprezentantów oraz powtórzyć ich sukcesy - zapowiedział.

Szczegóły programu nie są jeszcze znane. - Wszystko ustalimy wówczas, kiedy będziemy znać środki finansowe, które przeznaczy na ten cel ministerstwo - wyjaśnia w rozmowie ze SportoweFakty.pl prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki.

Jaki jest pomysł związkowych władz? - Chcielibyśmy, aby w każdym województwie w programie uczestniczyło sześć szkół podstawowych, trzy gimnazja oraz jedna szkoła ponadgimnazjalna. Wiadomo, że wszystkiego nie uda się zrobić od razu, ale będziemy do tego dążyć. W ten sposób piłka ręczna wróciłaby do szkół na wszystkich szczeblach - podkreśla nasz rozmówca.

Obecnie centralne szkolenie opiera się w Polsce na dwóch Szkołach Mistrzostwa Sportowego. Wejście w życie zapowiadanego przedsięwzięcia stanowiłoby prawdziwą rewolucję.

Program szkoleniowy dotyczyć ma zarówno zawodników, jak i kadry trenerskiej, która będzie prowadzić zajęcia z młodzieżą. - Wsparcie na tym polu zapewnić mają nam IHF, EHF oraz PGNiG. Środki finansowe obiecało też ministerstwo - wymienia Kraśnicki. - Kiedy dokładnie zaczniemy wprowadzać w życie ten problem? Wszystko ruszy wówczas, gdy podpiszemy stosowne umowy.

Michał Szyba - bohater z drugiego szeregu

Czy podoba ci się program rozwoju piłki ręcznej przedstawiony przez prezesa Andrzeja Kraśnickiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (31):

 • psp sichów Zgłoś
  pamiętacie program " Zręczne smyki na orliki"? Był to program pilotażowy którego celem było nauczanie mini piłki ręcznej w formie gier i zabaw klas II-III, a zakończyło 8 godzinami i
  Czytaj całość
  klapa. Dzieci były chętne ale cóż...? Brakło funduszy. Nie wiem co tam oni sobie wymyślą, ale to raczej nie wypali na dłuższą metę choć mam nadzieję że się mylę pozdrawiam
  • GORAL 76 Zgłoś
   Ale czemu program tylko dla piłkarzy ręcznych.A kobiety?
   • TK Zgłoś
    Bla,bla,bla-jak tylko trochę sukcesu to budowa zamków z piasku.Pan minister powinien jeszcze wytypować szkoły. Przyglądnijcie się strukturze okręgowych związków i co tam się dzieje.
    Czytaj całość
    System SZS też budzi wiele zastrzeżeń nie mówiąc o kuratorach,dyrektorach szkół a na końcu samych nauczycielach.Hale sportowe aż dudnią od kopaczy i trudno znaleźć czas na inne dyscypliny.Wodę każdy lubi lać, a myślę że PO będzie mieć teraz największego lej wodę-"Pan Jana Tomaszewskiego"to wszystko popłynie jak należy!!!!!!!!!!!!Oby piłka ręczna nie popłynęła razem z tym programem.
    Wszystkie komentarze (31)

    Komentarze (31)

    ×
     Wszystkie komentarze (31)
     PRZEJDŹ NA WP.PL