Najnowsze Wyniki/Kalendarz

KS Azoty czekają na powrót kontuzjowanych graczy

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Bez Piotra Masłowskiego, ale z powracającym do składu Marko Tarabochią zagrają w niedzielę z Benficą Lizbona KS Azoty Puławy. Ważą się losy występu Pawła Grzelaka i Kosty Savicia.

Wspomnianego kwartetu zabrakło w środowym wyjazdowym meczu puławskiego zespołu przeciwko Nielbie Wągrowiec. Trener Azotów Ryszard Skutnik choć zadowolony był ze zwycięstwa i awansu do turnieju Final Four Pucharu Polski, to po raz kolejny narzekał właśnie na kadrowe problemy swojej drużyny.

- Od 3 listopada pracuję w Puławach i jeszcze nie miałem wszystkich zawodników na treningu. Tak to się nam wiedzie... Być może to efekt źle przepracowanego okresu przygotowawczego przed sezonem? - mówi.


W niedzielnym spotkaniu 1/4 finału Challenge Cup doświadczony trener będzie miał jednak do swej dyspozycji co najmniej jednego z czterech wymienionych graczy.

- Tarabochia na pewno zagra, Savić też powinien być już gotowy, ale zważywszy na jego długą przerwę to nie będziemy zbytnio ryzykować - dodaje Skutnik.

Ważą się natomiast losy gry Pawła Grzelaka, który niedawno wrócił do składu zespołu po ciężkim urazie, lecz na jednym z treningów nabawił się kontuzji nogi.

- Paweł przewrócił się i powrócił problem jednego z mięśni w nodze. Kilka razy już mu się to przytrafiło. Szkoda, bo w starciu z Pogonią dobrze grał w obronie i byłby dla nas wsparciem - ocenia.

Jeszcze co najmniej dwa tygodnie potrwa zaś przerwa w występach Piotra Masłowskiego, który doznał urazu kręgosłupa. - Piotrek ma rehabilitację i za około dwa tygodnie okaże się czy konieczna będzie operacja, czy może wróci do gry - wyjaśnia Skutnik.

Starcie KS Azotów Puławy z Benficą Lizbona zaplanowane zostało na niedzielę 15 marca. Początek spotkania o godz. 18:00. Rewanż rozegrany zostanie w sobotę tydzień później w stolicy Portugalii.

Komentarze (1):

 • Adqs Zgłoś
  To Tarabochia kontzujowany był? Wcale się nie zdziwię, jeśli Tarabochia pomylił się panu "redaktorowi" z Hrvoje Tojciciem, ale może się mylę. BTW tutaj to czytelnicy są dużo
  Czytaj całość
  barzdiej biegli od autorów.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL