Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dean Bombac zasili Vive Tauron Kielce?!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Słoweński rozgrywający Pick Szeged, Dean Bombac, od sezonu 2016/17 ma reprezentować barwy Vive Tauronu Kielce. O przenosinach 26-letniego zawodnika informuje Gazeta Wyborcza.

Bombac to etatowy reprezentant Słowenii. 26-letni rozgrywający na międzynarodowej arenie zabłysnął jako zawodnik RK Cimos Koper, w kolejnych sezonach reprezentując barwy Dinama Mińsk oraz Aix en Provence. Od początku obecnych rozgrywek jest zaś zawodnikiem Pick Szeged.


Jak donosi kielecka Gazeta Wyborcza, Bombac znalazł się na celowniku Vive Tauronu Kielce i od sezonu 2016/17 ma występować w kieleckim klubie.

Kibice w Kielcach powinni doskonale znać słoweńskiego zawodnika. Wraz z RK Cimos Koper Bombac zawitał do stolicy województwa świętokrzyskiego w sezonie 2011/12, a w obecnych rozgrywkach wraz z Pick Szeged rywalizował z kieleckim zespołem w Lidze Mistrzów. Łącznie w 4 meczach przeciwko Vive Bombac rzucił 17 bramek.

Słoweniec występuje na pozycji środkowego rozgrywającego. W ekipie z Szeged nie tylko dyryguje grą drugiej linii zespołu, ale też wykonuje rzuty karne. W obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzów 26-latek zdobył 48 bramek w 9 występach.

Przenosiny Bombaca byłyby kolejnym ruchem transferowym kieleckiego klubu. Przypomnijmy, że od sezonu 2015/16 zawodnikami Vive będą Mariusz Jurkiewicz i Jakub Łucak. Potwierdzone zostało natomiast odejście Zeljko Musy, który trafi do SC Magdeburga.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze (58):

Wszystkie komentarze (58)

Komentarze (58)

×
    Wszystkie komentarze (58)
    PRZEJDŹ NA WP.PL