Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kim Rasmussen wybrał skład na turniej Golden League

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Kim Rasmussen wybrał osiemnastoosobowy skład na zbliżający się turniej towarzyski Golden League. Polki na czterodniowe zmagania do Francji wybiorą się w środę.

Biało-czerwone obok spotkania z gospodyniami zmagań czekają również mecze z Norweżkami i Dunkami. Wszystkie trzy reprezentacje to czołówka kobiecego szczypiorniaka.


Trener Kim Rasmussen zdecydował się zabrać do Francji osiemnastkę podopiecznych. Ze składu ze względu na kontuzję wypadała w ostatniej chwili rozgrywająca Aleksandra Zych.

- W drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy, niektóre zawodniczki powróciły do zespołu po dłuższej przerwie. Agata Cebula była już kiedyś z nami ale krótko, jest też Gosia Stasiak po dłuższej nieobecności. Ważny jest powrót Kasi Kołodziejskiej, Anety Łabudy. Zobaczymy jak się zintegrują z resztą zespołu - mówi asystent Rasmussena, Antoni Parecki.

Polki do Francji wyjadą w środowe popołudnie. W czwartek nasze zawodniczki zagrają w Dijon z Norweżkami, w sobotę i w niedzielę czekają je zaś mecze z Francuzkami i Dunkami. Oba spotkania rozegrane zostaną w Besancon.

Kadra reprezentacji Polski na turniej we Francji:

 

Komentarze (7):

 • placid Zgłoś
  A dlaczego ciągle bez prawej rozgrywającej ???
  • Wielbuond Zgłoś
   mnie w sumie te powołania satysfakcjonują. z Niedźwiedź bym nie rezygnował, bo jej doświadczenie i wola wali są bezcenne...ale nie opierałbym na Niej siódemki meczowej. Młode niech
   Czytaj całość
   się rozwijają. Fanem Łysego nigdy nie będę, ale prawda jest taka, że to dzięki niemu wiemy co nieco o Piechnik, Łabudzie czy Gadzinie.Grzyb w kadrze? Ona ma pewne miejsce niezależnie od dyspozycji :) mnie drażni Jej brak walki w obronie, ale cóż.
   • pietro78 Zgłoś
    Dla mnie brak jest przede wszystkim P. Królikowskiej w tej kadrze. Natomiast nie wiem, ale chyba nigdy nie zrozumiem powoływania dla Niedźwiedź, jeśli Rassmusen tak bardzo chce ją w
    Czytaj całość
    kadrze to niech jej zaproponuje miejsce asystentki obok Pareckiego a nie zajmowanie miejsca innym zawodniczkom. (No niestety ale biologii się nie okłamie a Pani Niedźwiedź ma już 36 lat).Jeszcze ta Grzyb ... kiedyś była bardzo dobra ale teraz to niestety nie to zdrowie.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL