Najnowsze Wyniki/Kalendarz

El. ME 2016: Tylko dwóch graczy Vive w kadrze Chorwatów

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Debiutujący w roli selekcjonera reprezentacji Chorwacji Zeljko Babić ogłosił skład na nadchodzące mecze el. do ME 2016. W gronie powołanych znaleźli się Ivan Cupić i Manuel Strlek z Vive Tauronu.

Po rozczarowującym rezultacie osiągniętym podczas styczniowych mistrzostw świata w Katarze (6. miejsce), chorwacka reprezentacja przechodzi zmiany. Główną była ta na stanowisku trenera drużyny narodowej, gdzie Slavko Goluzę zastąpił Zeljko Babić. Nowy selekcjoner na swoje premierowe mecze powołał szesnastu zawodników. W porównaniu do MŚ 2015, w kadrze Chorwatów doszło do kilku zmian.

Babić zdecydował się zrezygnować  z usług Zeljko Musy z Vive Tauronu Kielce. Potężny defensor znalazł się na liście rezerwowej, razem z takimi zawodnikami jak Damir Bicanić, Ivan Nincević czy Josip Valcić. 42-letni trener nie postanowił ponadto powołać Renato Sulicia z MKB Veszprém.

W szesnastoosobowej kadrze Chorwatów znaleźli się natomiast m.in. koledzy Musy z Kielc, Ivan Cupić oraz Manuel Strlek. Do drużyny narodowej powraca ponadto rozgrywający Drago Vuković, a Babić zdecydował się też postawić na obrotowego Marino Maricia i młodego skrzydłowego Antonijo Kovacević

Zaplanowane na przełom maja kwietnia i maja spotkania będą kolejno trzecią i czwartą serią gier eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2016 w Polsce. Chorwaci w tym czasie dwukrotnie zmierzą się z Norwegami - 29 kwietnia zagrają na wyjeździe, a 3 maja podejmą rywali w Varażdzinie.

Skład reprezentacji Chorwacji na mecze el. do ME 2016:

Bramkarze:
 Mirko Alilović (MKB Veszprem), Filip Ivić (RK PPD Zagrzeb).

Rozgrywający: Domagoj Duvnjak (THW Kiel), Jakov Gojun (Paris Saint-Germain), Igor Karacić (Vardar Skopje), Marko Kopljar (Paris Saint-Germain), Ivan Slisković (RK Celje Pivovarna Lasko), Luka Stepancić (RK PPD Zagrzeb), Drago Vuković (TuS N-Lübbecke).

Skrzydłowi: Ivan Cupić (Vive Tauron Kielce), Zlatko Horvat (RK PPD Zagrzeb), Antonijo Kovacević (RK PPD Zagrzeb), Manuel Strlek (Vive Tauron Kielce).

Obrotowi: Ilija Brozović (RK PPD Zagrzeb), Marino Marić (MT Melsungen), Igor Vori (Paris Saint-Germain).

Komentarze (6):

 • radwy Zgłoś
  ale jak to? to na finale pucharu Polski ich nie będzie?
  • Czarcik Zgłoś
   Cóż nowy trener - nowa wizja zespołu. Sego rzeczywiście formą ostatnio nie błyszczy, ale już Buntić ma dobry sezon i trochę dziwi jego brak choćby na liście rezerwowej. Pewnie po
   Czytaj całość
   paru meczach będą korekty i wtedy można będzie coś powiedzieć, na razie to wygląda na wczesne testy wersji alfa drużyny xD.
   • HANDBALL PL Zgłoś
    Są na tym forum trole jak Złoty, ZKS czy kilku innych z których jeszcze czasem można było się pośmiać. Ale maxi ma chyba problemy zdrowotne. Czasem jak ktoś mu nie odpisze to sam to
    Czytaj całość
    zrobi. ZB czy ZKS śmiesznym tekstem rzucili, a maxi robi z siebie totalnego błazna. On i żona, piwko? To chyba jego urojenia. Codziennie zaśmieca SF, wielki kibic Wisły, codziennie godzinami ma czas na SF, a w dniu meczu Wisły pechowo zawsze pracuje. Pewnie odpisze że jest w pracy i pisze ze "smartfona". Rozumiem że liczą się "kliknięcia" na takich stronach, ale dopuszczenie do takiego bagna na forum to jakaś kpina. Na szczęście jest jeszcze kilku ludzi z kim można normalnie wymienić kilka zdań.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL