Najnowsze Wyniki/Kalendarz

LM: Bielecki z awansem na 7. miejsce w klasyfikacji strzelców

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Karol Bielecki awansował o jedną pozycję w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów po pierwszych meczach 1/4 finału rozgrywek. Na pozycji lidera umocnił się Momir Ilić z MKB Veszprem.

Rozgrywający Vive Tauronu Kielce wskoczył na 7. lokatę w klasyfikacji po tym jak w sobotnim meczu z Vardarem Skopje zdobył trzy bramki. Bielecki ma w tej chwili na swym koncie 68 trafień, co daje mu znakomitą średnią 5,23 bramki na mecz.

Doświadczony rozgrywający mistrzów Polski wyprzedził w zestawieniu Bo Spellerberga, którego KIF Kolding pożegnało się z rozgrywkami w fazie TOP 16. Po rewanżowych spotkaniach 1/4 finału "Kola" może awansować na co najmniej 6. miejsce, bowiem plasujący się przed nim Dragan Gajić i jego Montpellier Agglomeration HB również nie uczestniczą już w zmaganiach. Bielecki traci do Słoweńca trzy bramki.

Na pozycji lidera klasyfikacji umocnił się Momir Ilić. Rozgrywający MKB Veszprém zdobył w niedzielnym meczu z Paris Saint-Germain osiem bramek (łącznie ma ich na swym koncie 94) i o cztery trafienia wyprzedza drugiego w zestawieniu Kirila Lazarova z FC Barcelony (90 goli). Trzeci jest natomiast Mikkel Hansen, który do Lazarova traci już tylko dwie bramki (88 trafień).

Po pierwszej serii spotkań 1/4 finału w czołowej dziesiątce klasyfikacji zameldował się Dean Bombac z Pick Szeged. Słoweniec z 67 bramkami jest ósmy ex aequo z Igorem Karaciciem z Vardaru.

Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów:


Spośród zawodników kieleckiego klubu obok Bieleckiego awans w stosunku do poprzedniego notowania zapisał Ivan Cupić. Skrzydłowy Vive Tauronu zdobył w meczu z Vardarem trzy bramki, dzięki czemu wskoczył na 29. lokatę. 

Na 39. pozycji plasuje się natomiast Nemanja Zelenović z Orlen Wisły Płock. W czołowej pięćdziesiątce są ponadto Denis Buntić (45 bramek i 43. miejsce) oraz Kamil Syprzak (43 trafienia i 49. miejsce).

  LM: Doświadczeni Duńczycy poprowadzą rewanż Vive z Vardarem

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL