Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kadra reprezentacji Polski na majowy turniej w Krakowie i Katowicach

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Selekcjoner Michael Biegler wybrał dwudziestoosobowy skład reprezentacji Polski na majowy turniej w Krakowie i w Katowicach. Wśród powołanych jest osiemnastu medalistów mistrzostw świata w Katarze.

Niemiecki selekcjoner polskiej reprezentacji nie zaskoczył powołaniami. Biegler postawił na zawodników, którzy w styczniu tego roku podczas mistrzostw świata w Katarze wywalczyli brązowe medale. Skład drużyny uzupełnili jedynie rozgrywający Rafał Gliński i skrzydłowy Jakub Łucak.

Co ciekawe w gronie zawodników rezerwowych znalazł się Bartosz Konitz, który w przeszłości występował w reprezentacji Holandii.

Biało-Czerwoni zgrupowanie przed majowymi zmaganiami rozpoczną 28 kwietnia. Drużyna stacjonować będzie w Krakowie, gdzie rozegrane zostaną dwa pierwsze dni turnieju (1-2 maja). Trzeciego dnia rywalizacja przeniesie się do Katowic.

Majowy turniej będzie dla polskich szczypiornistów pierwszym sprawdzianem po styczniowych mistrzostwach świata w Katarze oraz inauguracją przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które w styczniu 2016 roku rozegrane zostaną w Polsce. Rywalami Biało-Czerwonych będą Brazylia, Rumunia oraz Egipt.

Polacy w Krakowie zmierzą się z Rumunią oraz Egiptem, w Katowicach natomiast zagrają z Brazylią. 

Skład reprezentacji Polski na turniej majowy:

 

Zawodnicy rezerwowi:

Komentarze (17):

 • Górnik_Fan Zgłoś
  Powołanie Orzechowskiego jest nieporozumieniem, podobnie Niewrzawy. Jeżeli chodzi o Zabrze to widział bym Marka Daćko no i Tomczaka, ale jego temat to już inna historia.
  • handball Wybrzeże Zgłoś
   Mnie również dziwi brak Konitza, jak też odpowiednio obecność Glińskiego. Dziwi mnie także obecność Krzysztofika. Nie ma on ani warunków fizycznych do gry na poziomie europejskim, a o
   Czytaj całość
   jego grze w obronie to już lepiej nie pisać. MYślę, że on już swój maks osiągnął i dalej nie pójdzie. No, a podobno Biegler stawia na uniwersalność i jak najmniejszą ilość zmian atak-obrona?! Nie rozumiem dlaczego szansy nie dostanie Daćko czy Rogulski, który jest 4 strzelcem ligi?! Chłopak gra super w ataku, szybki jest w kontrze, gra w obronie i bardzo dobrze rzuca karne. Ma też niezłe warunki fizyczne 193 cm/ 102kg i dopiero 22 lata. Czy to za mało, żeby zostać sprawdzonym w kadrze? Wg. mnie powinniśmy 2-3 świeżych zawodników ogrywać wokół tej kadry np. właśnie wymienionych czy też Morawskiego i Gendę. Ten ostatni daje największe nadzieje na niezłą przyszłość na lewym rozegraniu obok młodego Gębali. Czekam także na powrót Rosińskiego. Musi być konkurencja w tej kadrze, a pewniacy muszą czuć, że młodzież napiera. O Orzechu już wszystko napisano, ciekawe ile on jeszcze musi sytuacji spierdo..ć, żeby ktoś przejrzał na oczy. Czy naprawdę jest aż taka bryndza w kraju na prawym skrzydle?
   • Tulla Zgłoś
    A co jest z Bartkiem Jaszka?
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL