Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mariusz Jurasik i Michał Kubisztal wzmocnią Azoty Puławy?

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Po zakończeniu rozgrywek w zespole Azotów Puławy może dojść do sporych zmian kadrowych. Z zespołu mogą odjeść bałkańscy zawodnicy, których miejsca mają zająć Polacy.

Przed startem obecnego sezonu w zespole z Puław doszło do rewolucji. Tak należy określić zmianę na stanowisku szkoleniowca. Nowym trenerem Azotów został Dragan Marković, który jednocześnie pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Bośni i Hercegowiny.


Zakontraktowanie nowego szkoleniowca związane było także z pozyskaniem zawodników z Bałkanów. Trener ściągnął do Puław swoich podopiecznych z reprezentacji. Pozyskanie tej klasy graczy co Nikola Prce i Kosta Savić było dużym sukcesem, jednak wiązało się także z poważnymi wydatkami, które okazały się niewspółmierne do poziomu prezentowanego przez zawodników. 

Kosta Savić zaliczył niezły początek sezonu, jednak kontuzja odniesiona na mistrzostwach świata w Katarze sprawiła, że stracił sporą część rozgrywek. Nikola Prce słabo spisywał się w sezonie zasadniczym, był jednym z największych rozczarowań transferowych. Rosły rozgrywający w ostatnim czasie zaliczył zwyżkę formy, rozegrał kilka dobrych spotkań. Mimo to jego dni w Puławach wydają się być policzone.

Miejsce po Nikoli Prce ma zająć Michał Kubisztal, który po zakończeniu sezonu żegna się z Górnikiem Zabrze. Jego transfer do Puław wydaje się być przesądzony. Więcej niewiadomych pozostaje w przypadku obsady prawego rozegrania. Działacze Azotów kuszą Mariusza Jurasika, który wciąż nie podpisał nowego kontraktu z Górnikiem. W sytuacji, gdy nie udałoby się pozyskać "Józka" jedną z opcji jest Robert Orzechowski.

Dla Azotów Puławy zakontraktowanie zawodników Górnika byłoby niezwykle cenne. Puławski zespół nie tylko zyskałby znakomitych graczy, ale także osłabiłby najgroźniejszego rywala w walce o brązowy medal.

Komentarze (31):

 • iter Zgłoś
  Puławy już mają zakontraktowanych zawodników.Wiadomość z pierwszej ręki.Jednak zarząd na razie nie chce puścić pary z ust co do nazwisk.
  • zbigCK Zgłoś
   Witam.Piszę bez jakiejkolwiek napinki . Na 99,9 % Chińczyk przechodzi do Puław. To praktycznie pewna wiadomość. Jeśli chodzi o Józka to w tej chwili mimo wszystko najbliżej mu do
   Czytaj całość
   zostania w Zabrzu, choć sytuacja byla diametralnie inna.Odnośnie Orzecha i Kubła nic konkretnego nie wiem.
   • hbll Zgłoś
    A może p. Kmiecik powinien postarać się zbudować klub śląski, a nie tylko zabrzański? Coś na wzór RNL - klubu, który nie do końca skupiony jest wokół jednego miasta, a bardziej
    Czytaj całość
    regionu - dzięki czemu ma zdecydowanie więcej potencjalnych sponsorów i kibiców - tych drugich spośród zamiast 300 tyś w ponad 2 mln mieszkańców. RNL związany jest z Mannheim, ale też z Heidelbergiem.Może się mylę, ale łatka "Górnik Zabrze" zbyt wielu kibiców i sponsorów Górnikom nie dała, za to może być barierą dla potencjalnych kibiców z miast ościennych.Piłka ręczna to nie piłka nożna, gdzie każde miasto ma swój klub. Tutaj chyba budowa klubu "regionalnego" mogłaby mieć sens...
    Wszystkie komentarze (31)

    Komentarze (31)

    ×
     Wszystkie komentarze (31)
     PRZEJDŹ NA WP.PL