Najnowsze Wyniki/Kalendarz

17-latek z Czarnogóry zawodnikiem Vive Tauronu Kielce

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Branko Vujović, 17-letni prawy rozgrywający z Czarnogóry, podpisał pięcioletni kontrakt z Vive Tauronem Kielce. O przenosinach młodego zawodnika do Polski donoszą czarnogórskie media.

Vujović przez krajowe serwisy internetowe określany jest jako "wielka nadzieja czarnogórskiej piłki ręcznej" i "jeden z największych talentów w Europie".


Występujący na prawym rozegraniu Czarnogórzec to bez wątpienia inwestycja kieleckiego klubu w przyszłość. 17-latek dotychczas bronił barw zespołu Sutjeska Niksić, a na początku tego roku, mając zaledwie 16 lat został powołany do reprezentacji juniorów (U21) na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata.

Sam Vujović jest niezwykle podekscytowany podpisaniem kontraktu z mistrzem Polski. - Jestem zachwycony, że będę grał w Kielcach, jednym z najlepszych klubów na świecie. Cieszę się, że będę trenował ze świetnymi zawodnikami i przede wszystkim takim trenerem, jak Talant Dujszebajew. To wielkie wyzwanie, ale wierzę, że będę w stanie mu podołać - powiedział w rozmowach z krajowymi mediami.

Vujović ma już za sobą pierwszy pobyt w Kielcach, podczas którego poznał klub i drużynę oraz miał okazję trenować z zespołem. - To wszystko jest dla mnie trochę nierealne i niewiarygodne, warunki w Kielcach i te, które mam tutaj są nieporównywalne - dodał.

17-latek jest tym samym trzecim oficjalnym transferem Vive Tauronu Kielce przed sezonem 2015/16. Wcześniej klub poinformował o podpisaniu umów z Mariuszem Jurkiewiczem i Jakubem Łucakiem.

Komentarze (63):

 • kibic 98 Zgłoś
  Szkoda tylko, że klub nie patrzy na swoich juniorów i nie kładzie nacisku na ich szkolenie. Przecież w tym klubie też trenuje uzdolniona młodzież. Polityka klubu jest taka, że lepiej
  Czytaj całość
  kupić bałkańca niż szkolić wychowanka. Żenada. U Niemca, obcokrajowiec żeby grać musi być 10 razy lepszy od Niemca, w Polsce wystarczy pochodzenie zawodnika.
  • endriu122 Zgłoś
   Świetny ruch transferowy Berta.Między innymi dla tego że tak wiele uwagi przykuwa w gronie dyżurnych czopków.Każdy transfer do Kielc ,nawet największej gwiazdy, będzie na maxa zakupem
   Czytaj całość
   chybionym w malutkim gronie tych jedynych wybrańców.
   • fan4fun Zgłoś
    Z tego co mi wiadomo nie ma tematu Alexa D. w Kielcach. Szkoda bo to naprawdę uzdolniony chłopak.
    Wszystkie komentarze (63)

    Komentarze (63)

    ×
     Wszystkie komentarze (63)
     PRZEJDŹ NA WP.PL