WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

El. ME 2016: Pięć nowych twarzy w kadrze Niemców

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Reprezentacja Niemiec przygotowuje się do dwumeczu el. do ME 2016 z Hiszpanami. W porównaniu z mistrzostwami świata w Katarze, w składzie Bundesteamu pojawiło się pięciu nowych graczy.

Przebudowa składu reprezentacji Niemiec trwa w najlepsze. Po pierwszych zmianach dokonanych przed mistrzostwami świata w Katarze, selekcjoner Dagur Sigurdsson zdecydował się na wprowadzenie kolejnych. Z kadrą pożegnało się pięciu graczy, wśród nich doświadczeni Michael Kraus i Michael Müller.

Ponadto Sigurdsson zrezygnował z usług skrzydłowego Johannesa Sellina oraz rozgrywających Fabiana Böhma i Jensa Schöngartha. Nowymi twarzami są zaś debiutanci Simon Ernst, Ole Rahmel i Niclas Pieczkowski, a do kadry wracają Finn Lemke oraz Fabian Wiede.

Powołana przez Islandczyka drużyna rozegrała w miniony weekend towarzyskie spotkanie z reprezentacją Szwajcarii, rozbijając rywali 30:18. Teraz Bundesteam czekać będzie zdecydowanie trudniejsze, na przełomie kwietnia i maja dwukrotnie zagrają bowiem z Hiszpanami.

Po dwóch seriach gier eliminacyjnych do ME 2016 w Polsce, Niemcy przewodzą tabeli grupy 7 z kompletem czterech punktów. Stawkę drużyn obok Hiszpanii uzupełniają Austria oraz Finlandia.

Skład reprezentacji Niemiec na mecze el. do ME 2016:

Bramkarze: Silvio Heinevetter (Füchse Berlin), Carsten Lichtlein (VfL Gummersbach), Andreas Wolff (HSG Wetzlar).

Rozgrywający: Paul Drux (Füchse Berlin), Simon Ernst (VfL Gummersbach), Stefan Kneer (Rhein-Neckar Löwen), Finn Lemke (TBV Lemgo), Niclas Pieczkowski (TuS N-Lübbecke), Martin Strobel (HBW Balingen-Weilstetten), Steffen Weinhold (THW Kiel), Fabian Wiede (Füchse Berlin).

Skrzydłowi: Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Löwen), Patrick Groetzki (Rhein-Neckar Löwen), Matthias Musche (SC Magdeburg), Ole Rahmel (HC Erlangen).

Obrotowi: Hendrik Pekeler (TBV Lemgo), Erik Schmidt (TSG Lu.-Friesenheim), Patrick Wiencek (THW Kiel).

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL