Najnowsze Wyniki/Kalendarz

El. ME 2016: Pięć nowych twarzy w kadrze Niemców

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Reprezentacja Niemiec przygotowuje się do dwumeczu el. do ME 2016 z Hiszpanami. W porównaniu z mistrzostwami świata w Katarze, w składzie Bundesteamu pojawiło się pięciu nowych graczy.

Przebudowa składu reprezentacji Niemiec trwa w najlepsze. Po pierwszych zmianach dokonanych przed mistrzostwami świata w Katarze, selekcjoner Dagur Sigurdsson zdecydował się na wprowadzenie kolejnych. Z kadrą pożegnało się pięciu graczy, wśród nich doświadczeni Michael Kraus i Michael Müller.

Ponadto Sigurdsson zrezygnował z usług skrzydłowego Johannesa Sellina oraz rozgrywających Fabiana Böhma i Jensa Schöngartha. Nowymi twarzami są zaś debiutanci Simon Ernst, Ole Rahmel i Niclas Pieczkowski, a do kadry wracają Finn Lemke oraz Fabian Wiede.

Powołana przez Islandczyka drużyna rozegrała w miniony weekend towarzyskie spotkanie z reprezentacją Szwajcarii, rozbijając rywali 30:18. Teraz Bundesteam czekać będzie zdecydowanie trudniejsze, na przełomie kwietnia i maja dwukrotnie zagrają bowiem z Hiszpanami.

Po dwóch seriach gier eliminacyjnych do ME 2016 w Polsce, Niemcy przewodzą tabeli grupy 7 z kompletem czterech punktów. Stawkę drużyn obok Hiszpanii uzupełniają Austria oraz Finlandia.

Skład reprezentacji Niemiec na mecze el. do ME 2016:

Bramkarze: Silvio Heinevetter (Füchse Berlin), Carsten Lichtlein (VfL Gummersbach), Andreas Wolff (HSG Wetzlar).

Rozgrywający: Paul Drux (Füchse Berlin), Simon Ernst (VfL Gummersbach), Stefan Kneer (Rhein-Neckar Löwen), Finn Lemke (TBV Lemgo), Niclas Pieczkowski (TuS N-Lübbecke), Martin Strobel (HBW Balingen-Weilstetten), Steffen Weinhold (THW Kiel), Fabian Wiede (Füchse Berlin).

Skrzydłowi: Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Löwen), Patrick Groetzki (Rhein-Neckar Löwen), Matthias Musche (SC Magdeburg), Ole Rahmel (HC Erlangen).

Obrotowi: Hendrik Pekeler (TBV Lemgo), Erik Schmidt (TSG Lu.-Friesenheim), Patrick Wiencek (THW Kiel).

Komentarze (2):

 • hbll Zgłoś
  Wg. Sigurdssona ta reprezentacja osiągnie szczyty do 2020 r. Nie ma specjalnej presji na medale, więc kombinuje, szuka.
  • hbll Zgłoś
   Niemcy mają chyba najdziwniejszą reprezentację świata. Niby ciągle mocni, ale jednak przebudowani, odmłodzeni i już nie należą do tej ścisłej światowej czołówki.Jednocześnie
   Czytaj całość
   Sigurdsson z różnych powodów nie ma w kadrze m.in.: Hensa, Kaufmanna, Glandorfa, Kraussa, braci Mullerów, Zeitza, Sellina, Reichmanna, Bittera, Sprengera, Kleina czy Pfahla. Czasami zawodnicy z powodów zdrowotnych rezygnują z gry w kadrze - ale u Niemców to jest na porządku dziennym, że dość wcześnie kadra im się nudzi.Dalej - Fath, Hornke, Lehnhoff, Allendorf, Grimm i Schiller rzucają w bundeslidze jak na zawołanie, wszyscy są w czołówce strzelców ligi. Też nie ma dla nich miejsca w kadrze.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL