Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Giennadij Kamielin nowym trenerem Warmii Traveland Olsztyn

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Karol Adamowicz złożył rezygnację z piastowania funkcji trenera Warmii Traveland Olsztyn. Jego miejsce od sezonu 2015/16 zajmie Giennadij Kamielin, aktualnie II trener Aussie Sambora Tczew.

Karol Adamowicz pracował w Warmii Traveland od kilku sezonów. Początkowo był drugim trenerem olsztyńskiego klubu. W czerwcu 2013 roku został pierwszym szkoleniowcem ekipy z województwa warmińsko-mazurskiego. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Maciejewskiego.


W sezonie 2013/14, prowadzona przez Adamowicza Warmia Traveland Olsztyn z bilansem 18 zwycięstw i 8 porażek zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce w tabeli. W tym sezonie było już gorzej. Olsztynianie zakończyli sezon z bilansem 13 zwycięstw, 1 remisu i 12 porażek. W zależności od wyników czwartkowych i sobotnich meczów, zespół ten może zająć zarówno piąte, jak i ósme miejsce w tabeli.

W ostatnim meczu sezonu, Warmia Traveland przegrała w Gdańsku z SMS-em ZPRP. Wiadomo już, że Adamowicz nie poprowadzi tej drużyny w kolejnych rozgrywkach. - Zarząd OKPR Warmia Traveland informuje że przyjął rezygnację Pana Karola Adamowicza z funkcji trenera I ligowego zespołu Warmia Traveland. Jednocześnie Zarząd podjął decyzję o zatrudnieniu w sezonie 2015/2016 na stanowisku trenera I ligowego zespołu Warmia Traveland pana Gienadija Kamielina - powiedział Stanisław Tunkiewicz, prezes olsztyńskiego klubu.

Giennadij Kamielin to doświadczony trener. Podczas kariery zawodniczej był obrotowym i grał w reprezentacjach ZSRR i Kazachstanu. Jako trener prowadził m.in. Szachtar Donieck, a od 1991 roku pracuje w Polsce. Prowadził takie drużyny, jak Chrobry Głogów, Miedź Legnica, Nielba Wągrowiec, ASPR Zawadzkie, Viret Zawiercie, Politechnika Koszalińska, czy też Iskrę Kielce, z którą trzy razy sięgał po mistrzostwo Polski. Był też trenerem reprezentacji Kazachstanu i Rosji. Od grudnia jest drugim trenerem Aussie Sambora Tczew.

Kamielin był też trenerem Warmii. Pracował w niej w latach 2005-07. Wówczas olsztynianie grali w najwyższej klasie rozgrywkowej i zajmowali w niej dwa razy ósme miejsce w tabeli.

Czy Giennadij Kamielin będzie odnosił sukcesy z Warmią Traveland Olsztyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • KRadek Zgłoś
  Wieść niosła już od dobrego tygodnia o zatrudnieniu wyżej wspomnianego szkoleniowca. Po takim sezonie nie dziwne że Pan Adamowicz zrezygnował.Trener Kamielin słynie z twardej ręki i
  Czytaj całość
  jest zdecydowanie specjalistą od defensywy, która w tym sezonie kulała straszliwie.Ciekaw jestem jak będzie układać się współpraca z zawodnikami z którymi pracował w ekstraklasie: Malewskim, Królikiem, Krawczykiem, Hegierem. Jak uda mu się połączyć doświadczenie z talentem niektórych młodych zawodników może być z tego coś solidnego.
  • sie wie Zgłoś
   Informacje wyssane z palca ;)
   • kibic Warmii Zgłoś
    Dla ciekawskich dodam jeszcze, że do pełnienia tej funkcji w Warmii przymierzani byli także Kowalczyk, Kotwicki i Czapla.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL