Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sobota z piłką ręczną w Gdańsku. Wybrzeże zaprasza maturzystów, Łączpol rozdaje koszulki

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W sobotę, 9 maja kibiców piłki ręcznej w Gdańsku czeka spora dawka emocji. Najpierw rozegrany zostanie hit I ligi kobiet, a następnie swój mecz zagrają szczypiorniści Wybrzeża.

W czasach, gdy w najwyższej klasie rozgrywkowej grały męskie i damskie sekcje AZS-u AWFiS Gdańsk, często mecze szczypiornistów i szczypiornistek odbywały się tuż po sobie, a kibice mogli oglądać oba spotkania. W sobotę gdańscy kibice znów będą mieli okazję do zobaczenia dwóch ciekawych spotkań.


O godzinie 16:00 na parkiet wybiegną szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk i UKS-u PCM Kościerzyna. To ostatnia kolejka I ligi kobiet, przed którą liderki znad morza mają punkt przewagi nad ekipą z Kaszub. W przypadku wygranej gospodyń, bądź remisu do PGNiG Superligi kobiet awansują Akademiczki, mające w składzie m.in. Karolinę Siódmiak. Gdy zwycięży UKS PCM, to drużyna gości będzie świętowała awans.

Z okazji ostatniego meczu, działacze AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk przygotowali specjalną promocję dla kibiców. 100 pierwszych osób, które przyjdą do hali widowiskowo-sportowej AWFiS otrzyma okolicznościowe koszulki. Wstęp na mecze Akademiczek jest wolny.

Po emocjach związanych z meczem decydującym o awansie do PGNiG Superligi kobiet, na boisko wybiegną szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk grający w PGNiG Superlidze. Podejmą oni Zagłębie Lubin. W przypadku zwycięstwa, czerwono-biało-niebiescy awansują na dziewiąte miejsce w tabeli, gwarantujące utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej bez konieczności gry w barażu.

Działacze czerwono-biało-niebieskich również zadbali o dodatkowe atrakcje. W holu hali pod okiem wolontariuszy z Akademii Przyszłości zostaną przeprowadzone gry, zabawy i konkursy z niespodziankami. Organizatorzy nie zapomnieli też o maturzystach. Wszyscy, którzy pisali w ostatnich dniach egzamin dojrzałości i okażą legitymację szkolną, zapłacą za bilet jedyne 2 złote.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL