WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czarny scenariusz potwierdzony - Mariusz Jurkiewicz zerwał więzadła w kolanie!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Zerwane więzadła krzyżowe przednie oraz poboczne przyśrodkowe - to oficjalna diagnoza dotycząca kontuzji Mariusza Jurkiewicza. Rozgrywającego Orlen Wisły czeka co najmniej półroczna przerwa w grze.

Doświadczony zawodnik kontuzji kolana nabawił się w środowym meczu półfinału fazy play-off PGNiG Superligi Mężczyzn. Podczas jednej z akcji w ofensywie "Kaczka" niefortunnie upadł na parkiet i w asyście klubowych fizjoterapeutów opuścił plac gry na noszach.


Przeprowadzone w środę wieczór badania nie wykazały uszkodzenia kości, jednak czwartkowy rezonans magnetyczny potwierdził czarny scenariusz - Jurkiewicz zerwał więzadła krzyżowe przednie oraz poboczne przyśrodkowe w lewym kolanie.

33-letniego rozgrywającego czeka teraz zabieg rekonstrukcji więzadeł oraz co najmniej półroczna rehabilitacja. Odchodzący z Płocka po zakończeniu sezonu zawodnik nie zagra już tym samym w barwach Nafciarzy. Do treningów w nowym klubie, Vive Tauronie Kielce, powinien powrócić najwcześniej na przełomie listopada oraz grudnia tego roku.

W obecnej chwili ciężko ocenić czy kontuzja oraz długi okres rehabilitacji przeszkodzi Jurkiewiczowi w występie podczas styczniowych mistrzostw Europy w Polsce. 

Dzisiejsze wyniki rezonansu magnetycznego potwierdziły czarny scenariusz dotyczący kontuzji Mariusza Jurkiewicza.Nasz...

Posted by SPR Wisła Płock on 7 maja 2015

#dziejesiewsporcie: sportowiec przebiegł przez mur z cegieł

Komentarze (94):

    Pokaż więcej komentarzy (91)
    PRZEJDŹ NA WP.PL