Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nadchodzi rewolucja! Liga większa i zamknięta, Wybrzeże Gdańsk uratowane?

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Męska PGNiG Superliga w przyszłym sezonie może liczyć czternaście drużyn. Plan reformy zostanie poddany analizie we wtorek podczas posiedzenia Kolegium Ligi.

Za powiększeniem liczby drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej opowiedziały się wszystkie kluby z wyjątkiem Vive Tauronu Kielce. Prezes Bertus Servaas podkreśla jednak, że dostosuje się on w tej sprawie do decyzji większości.

Pozytywna opinia Kolegium Ligi sprawi, że wniosek o zmianę systemu rozgrywek trafi pod obrady Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Termin jego najbliższego posiedzenia nie został jeszcze ustalony.


Kwestia reformy podjęta została już dwa miesiące temu podczas spotkania klubów w Pogorzelicy. Potwierdzono wówczas także plan utworzenia Ligi Zawodowej od sezonu 2016/17.

Postulaty zainteresowanych sięgają dalej. Kluby chciałyby systemu rozgrywek, w którym od kolejnego sezonu przez dwa najbliższe lata nikt nie spadłby do pierwszej ligi.

- Takie rozwiązanie pozwoli na ustabilizowanie Ligi Zawodowej, szczególnie w kontekście rozmów ze Sponsorami i Telewizją, jak również umożliwi szersze i odważniejsze wprowadzanie polskich, młodych zawodników do kadr zespołów - czytamy w piśmie zaadresowanym do prezesa ZPRP, Andrzeja Kraśnickiego.

Wprowadzenie reformy sprawiłoby, że po zakończeniu sezonu 2014/15 PGNiG Superligę opuściłaby tylko jedna drużyna. W najwyższej klasie rozgrywkowej zostałyby zarówno Wybrzeże Gdańsk, jak i Śląsk Wrocław, który w środę rozegra rewanżowy mecz barażowy z Siódemką Miedź Legnica.

Pewne jest, że niezależnie od liczby drużyn występujących w PGNiG Superlidze, utrzymany zostanie system play-off. To efekt umowy ZPRP z telewizją, która wygasa z końcem przyszłego sezonu.

PGNiG Superliga w sezonie 2015/16 powinna...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (55):

 • KS_GWARDIA_OPOLE Zgłoś
  Dziś rozumiem opinia Kolegium Ligi czyli de facto zapadnie decyzja . Tak więc mam nadzieję ze SF wykażą się dociekliwością i otrzymamy informację jakie decyzje zostaly podjęte...
  • into the vortex Zgłoś
   Podpisuję się pod postulatem aby liga liczyła 12-14 zespołów i po sezonie zasadniczym była podzielona na dwie grupy, bez fazy play-off.Z I ligi wg mnie organizacyjnie gotowe na
   Czytaj całość
   Superligę są Piotrków i Elbląg (ale oczywiście raczej na dół tabeli), no i obecnie również Wybrzeże. Inna sprawa, że nie wiadomo co ze Śląskiem czy Stalą.
   • JarekczyMarek Zgłoś
    Czy to powiększenie ligi nie jest tylko po to, żeby Wybrzeże powróciło do najwyższej klasy rozgrywek? Spadek zarówno Nielby jak i Wybrzeża jest zasłużony, nie było wyników
    Czytaj całość
    sportowych nie ma gry w Superlidze i nie ma co tutaj robić ukłonu trenerom Wybrzeża. Rozumiem, że jak w Nielbie skończą się problemy finansowe to Nielba też powróci do Superligi, bo dlaczego Nielba ma spaść jak jest pomysł powiększania ligi. Moim zdaniem o grze w najwyższej klasie rozgrywek powinny decydować wyniki sportowe a nie z jakiego miasta jest drużyna i kto jest jej trenerem. Za chwilę problemy finansowe może mieć połowa klubów i co wtedy, ograniczymy ligę do 6 drużyn czy na siłę będziemy utrzymywać 14 a może 16 drużyn tylko po to żeby była dłuższa tabela.
    Wszystkie komentarze (55)

    Komentarze (55)

    ×
     Wszystkie komentarze (55)
     PRZEJDŹ NA WP.PL