Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jurij Gromyko jednak zagra w Mielcu?

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Zmagający się z urazem kolana kołowy Górnika Zabrze Jurij Gromyko zdołał dojść do pełni sprawności i w ostatnich dniach trenował z drużyną. Oznacza to, że najpewniej zagra w meczu z PGE Stalą Mielec.

Kontuzja, jakiej Jurij Gromyko doznał w pierwszej połowie drugiego meczu z MMTS-em Kwidzyn w pierwszych chwilach wyglądała na dość poważną. Co prawda sam zawodnik przekonywał, że na boisko nie wrócił na własne życzenie, ale dopiero wyniki badań miały wykazać czy aby na pewno nie będzie konieczna dłuższa absencja doświadczonego Białorusina.


Po badaniach, jakie obrotowy Górnika Zabrze przeszedł u doktora Zbigniewa Kwiatkowskiego okazało się, że w kolanie zawodnika nie doszło do zerwania czy naciągnięcia więzadeł. Najpewniej było to zwykłe przeciążenie, które na tym etapie sezonu często się zdarza.
Jurij Gromyko będzie do dyspozycji trenera Górnika Zabrze w dwumeczu z PGE Stalą MielecJurij Gromyko będzie do dyspozycji trenera Górnika Zabrze w dwumeczu z PGE Stalą Mielec
Pomyślna diagnoza pozwoliła Grymoko wrócić do treningów z drużyną i najpewniej pojedzie on z Górnikiem na mecz z PGE Stalą Mielec. Wiadomość ta z pewnością ucieszyła trenera Patrika Liljestranda, który pod nieobecność białoruskiego gracza, wobec kontuzji Marka Daćko, musiał do gry na kole oddelegować nominalnego skrzydłowego Adriana Niedośpiała.

Zabrzanie zagrają w Mielcu osłabieni brakiem wyłączonych z gry od dłuższego czasu Sebastiana Suchowicza, Adama Twardo, Michała Kubisztala i Daćko. Mimo to trener Trójkolorowych wierzy, że jego drużynie uda osiągnąć się dobry wynik przed rewanżem. - Mecz w Mielcu będzie ciężki, bo Stal pokazała w dwumeczu z Pogonią, że jest bardzo trudnym rywalem. Skupiamy się jednak tylko na sobie i chcemy odnieść dobry rezultat - zapowiada Liljestrand.

Czy Górnik Zabrze zdoła wygrać w Mielcu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • mimiś Zgłoś
  Ile oni będą płakać Kmiecik i Franek. Czytam już chyba po raz 500- setny że niezagra ten, to tamten to Kubeł,to Suchy to kolejny grojek.Gdzie honor ŚLSKI bez Kmiecika i Frania .Kopara
  Czytaj całość
  wsyzstkiego nie ogarnie.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL