Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Paweł Noch zostanie trenerem Zagłębia Lubin

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Po niespełna dwóch latach w klubie Paweł Noch opuszcza PGE Stal Mielec. Od nowego sezonu 35-letni szkoleniowiec będzie trenerem 9. ekipy PGNiG Superligi Mężczyzn, Zagłębia Lubin.

O możliwym odejściu trenera Nocha z Mielca mówiło się już od kilku tygodni. Szkoleniowiec początkowo łączony był z Górnikiem Zabrze, w ostatnich dniach coraz częściej zaczęła się jednak przewijać kandydatura Zagłębia Lubin. Mimo tego wiceprezes Stali, Zygmunt Szklarz, na łamach naszego portalu mówił:

- Paweł Noch pracuje u nas i nie przewidujemy zmiany trenera. (...) [i]Chcemy żeby został, ma jeszcze rok kontraktu. Mamy nadzieję, że nic się w tej kwestii nie zmieni[/i] - zapewniał.

W niedzielę mielecki klub na łamach swojej oficjalnej strony internetowej poinformował, że 35-letni trener po zakończeniu rozgrywek opuści PGE Stal i od nowego sezonu poprowadzi Zagłębie Lubin.

Dla Nocha będzie to czwarty klub w trenerskiej karierze. Były rozgrywający m.in. Wisły Płock i Śląska Wrocław swą przygodę rozpoczynał w Jurandzie Ciechanów, z którym w sezonie 2010/11 wygrał pierwszoligowe rozgrywki i wywalczył awans do PGNiG Superligi.

Po spadku i rozwiązaniu Juranda Noch prowadził Nielbę Wągrowiec, a w październiku 2013 objął mielecką Stal, po tym z prowadzenia zespołu zrezygnował Ryszard Skutnik.

W pierwszym sezonie pracy w Mielcu dowodzona przez Nocha drużyna zakończyła zmagania na 5. pozycji. W obecnych rozgrywkach, mimo ogromnych problemów finansowych, klub zakończy zmagania na co najmniej 6. lokacie. Noch w Lubinie zastąpi na stanowisku szkoleniowca Jerzego Szafrańca.

PGE Stal Mielec straci swoich liderów i trenera?

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL