Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mirosław Gudz i Nikola Dzono w Zagłębiu Lubin

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Mirosław Gudz i Nikola Dzono zagrają w przyszłym sezonie w Zagłębiu Lubin. Obaj zawodnicy podpisali z Miedziowymi dwuletnie kontrakty.

Gudz i Dzono to pierwsze tego lata wzmocnienia lubińskiego klubu. - Rozmawiamy jeszcze z jednym zawodnikiem. Osiągnęliśmy już porozumienie. To, czy do nas trafi, wyjaśni się pod koniec tego albo na początku kolejnego tygodnia - zapowiada w rozmowie ze SportoweFakty.pl prezes Zagłębia, Witold Kulesza.

Gudz trzy ostatnie sezony spędził w PGE Stali Mielec. Doświadczony obrotowy był filarem obrony drużyny Czeczeńców. 35-latek w przeszłości występował w Śląsku Wrocław, Athinaikosie Ateny, Diomidisie Argous, Stralsunder HV i HC Emporze Rostock.

Dzono także ma za sobą grę w Mielcu. Chorwat trafił na Podkarpacie latem 2013 roku. Jego przygoda z PGE Stalą trwała tylko rok. 28-latek wcześniej bronił między innymi barw Cimosu Koper, HRK Kralovac i RK Zagrzeb.

Oficjalnie: Paweł Noch zostanie trenerem Zagłębia Lubin

Komentarze (17):

 • Madridista Zgłoś
  www.hej.mielec.pl/miasto2/aktualnosci/art5380,rada-patronacka-ratunkiem-dla-spr-stal-mielec.html
  • marioc Zgłoś
   A ja się zastanawiam o jakich młodych zawodnikach mówicie. O naszych juniorach czy z innych drużyn? I jest jeszcze kwestia kto ten zespół będzie trenował?
   • miki Zgłoś
    Nowy, czy stary zarząd będzie miał zadanie bardzo trudne. Trzeba będzie tak gospodarować kasą, aby powstawała nadwyżka budżetowa na spłatę zadłużeń utrzymując przy tym zespół w
    Czytaj całość
    Superlidze. Kasy z PZL nie będzie, kasy za bilety również, więc pole manewru jest mocno ograniczone. Jeżeli miasto utrzymałoby stypendia dla zawodników na tym samym poziomie to byłby już pierwszy pozytyw. Pozostaje liczyć na prężność zarządu w pozyskiwaniu kolejnych podmiotów chcących reanimować konający klub. Według mnie zadanie odwrócenia obecnej sytuacji jest porównywalne z posprzątaniem stajni Augiasza. Jeżeli uda się do klubu wprowadzić strumień pieniędzy to wyjdzie on na prostą.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL