Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mateusz Kus: Gra w Kielcach będzie szansą rozwoju

Sabina Szydłowska
Sabina Szydłowska
Mateusz Kus po 8 latach gry w Puławach żegna się w Azotami brązowym medalem PGNiG Superligi. Od przyszłego sezonu swój skromny zbiór trofeów będzie miał okazję powiększać w zespole mistrza Polski.

Drużyna Azotów zakończyła swój historyczny sezon w PGNiG Superlidze. Po jakże fatalnym początku rozgrywek, zamknęła je triumfalnie zdobywając pierwszy w historii medal na ligowych parkietach. Szczególny jest to również czas dla Mateusza Kusa, który rozstaje się z Puławami.


- Już jedenasty sezon gram w najwyższej lidze i to dopiero mój pierwszy krążek. Warto było czekać, najpierw w Olimpii Piekarach Śląskich, a potem przez osiem lat w klubie z Puław. Wywalczony medal dedykuję żonie i rodzinie. Jeszcze nie myślałem gdzie go powieszę, ale z pewnością znajdzie godne miejsce w moim mieszkaniu - mówi na łamach Dziennika Wschodniego.

Dla 28-latka to koniec pewnego rozdziału w swojej sportowej karierze, a wywalczenie debiutanckiego medalu to piękny rodzaj pożegnania obrotowego z klubem, w którym spędził ostatnich osiem lat. Kus zmienia barwy klubowe i przenosi do stolicy województwa świętokrzyskiego, gdzie w zespole Talanta Dujszebajewa ma stworzyć duet na kole z Julenem Aguinagalde. - Na pewno będzie ciężko odchodzić z Azotów. Mam nadzieję, że gra w drużynie mistrza Polski będzie szansą rozwoju - kończy Kus, który został zmiennikiem najlepszego obrotowego świata.

Źródło: Dziennik Wschodni

Komentarze (13):

 • Jakubu Zgłoś
  Tak się składa, że bliżej mi do Kielc niż Płocka, ale tutaj niestety trzeba przyznać rację panom z Mazowsza. Kielce może i potrafią szkolić młodzież, juniorzy zdobywają medale MP,
  Czytaj całość
  ale nijak przekłada się to na sukcesy w drużynie seniorów, nie mówiąc nawet o grze w Iskrze. Szczecina, Buchcic czy Mazur to byli zawodnicy dołączeni do zespołu z przymusu. Nie wynikało to ani trochę z koncepcji włączania wychowanków do zespołu. W Kielcach Bert chce mieć zespół na już, ograny, gotowy do ogrania każdego, a nie do ogrywania młodych. Bardzo mi się to nie podoba, ale taka jest prawda Kielczanie :)
  • asport Zgłoś
   http://www.sportowefakty.pl/kibice/91226/blog/8131/pilka-reczna-mateusz-kus-przelom-w-karierze Kilka razy pisałem na temat Kusa.Pod w/w linkiem można się zapoznać z moimi obserwacjami i
   Czytaj całość
   przemyśleniami o M. Kusie.Do niedawna niemal wszyscy naśmiewali się z transferu Kusa do Vive, ale to powoli się zmienia.
   • Chicharito Zgłoś
    Osobiście pamiętam Syprzaka jako młodego chłopaka, kiedy to dopiero wchodził do drużyny seniorów, były to mecze jeszcze w blaszaku. Kiedy patrzyłem na Kamila, to miałem wrażenie, że
    Czytaj całość
    on po parkiecie nie umie dobrze biegać (problemy z motoryką) Na przestrzeni 3-4 lat zrobił kolosalne postępy gdzie obecnie jest filarem w kadrze i był w Wiśle. Teraz patrząc na Piechowskiego mam przeczucie, że podobnie będzie i z nim. On już potrafi odnależść się na kole i dorzuca dobrą grę w obronie.Życzyłbym sobie aby Manolo włączył na przyszły sezon Morynia i Skibińskiego do pierwszego składu, oni też za chwilę będą stanowić o sile Wisły i mam nadzieję, że Reprezentacji Polski.Patrząc obiektywnie i porównując się do vive, zadaje sobie pytanie, ilu oni maja w swoim składzie wychowanków i co są w stanie zaoferować kadrze Polski za 5-7 lat?Sami obcokrajowcy,Polacy w dużej mierze u schyłku kariery. Za chwilę karierę skończy Jurecki, Bielecki, Lijewski, Tkaczyk, Jachlewski, Jurkiewicz i co dalej? Dalej będą podkupywać talenty Wisły i zawodników Wisły jak Chrapek, Sego, Paczas, Jurkiewicz... Ten klub od lat nie potrafi nic wyprodukować, smutne to, ale prawdziwe
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL