Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Meble Wójcik Elbląg budują zespół na awans do PGNiG Superligi

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Meble Wójcik w przyszłym sezonie ma walczyć o awans do PGNiG Superligi. Elblążanie pozyskali już dwóch nowych zawodników i rozstali się z trzema kolejnymi.

Ekipę z województwa warmińsko-mazurskiego zasilili Paweł Adamczak, który w ubiegłym sezonie zdobył 64 bramki w MKS-ie Kalisz oraz Kamil Netz. Był on jednym z liderów MKS-u Henri Lloyd Brodnica i rzucił dla swojej macierzystej drużyny 115 bramek w 25 meczach. Był to pierwszy sezon młodzieżowego reprezentanta Polski. Elblążanie chcą jeszcze pozyskać jednego zawodnika. Jak podaliśmy przed tygodniem może to być Michał Tórz. Szkoleniowiec tego zespołu nie potwierdza, ani nie zaprzecza. - Paweł Adamczak ma być prowadzącym środkowym, a Kamil Netz porządnym zmiennikiem Piotra Adamczaka. Pozyskamy jeszcze jednego zawodnika. Jego nazwisko ujawnimy po podpisaniu kontraktu - powiedział Dariusz Molski.


Z zespołu, który w minionym sezonie zajął czwarte miejsce odejdą na pewno trzej zawodnicy - Mateusz Kostrzewa, Mateusz Bąkowski i Jacek Krawczyk. - Z całą trójką kończą nam się kontrakty. Staramy się pomóc im znaleźć kluby. Mam nadzieję, że znajdą solidne zespoły - dodał szkoleniowiec.

Po wzmocnieniach elblążanie mają walczyć o najwyższe cele w grupie A. - Mamy tak postawione cele, że walczymy o awans. Na pewno nie jesteśmy takim faworytem, jak KPR Borodino Legionowo, czy PE Gwardia Opole, ale przygotujemy się dobrze i zobaczymy jak się ułoży liga. Jest w niej dużo silnych zespołów. Zobaczymy jak będzie wyglądało Wybrzeże, mocne będą na pewno Polski Cukier Pomezania i Warmia Traveland. Trudnymi rywalami będą jak zawsze drużyny z Leszna, czy z Wolsztyna. My przekonaliśmy się w minionym sezonie w meczach z MKS-em Henri Lloyd Brodnica, że każdy może być trudnym rywalem - powiedział Molski.

- Jestem zadowolony z transferów. To nie jest rewolucja, a wzmocnienie drużyny. Będziemy mieli duży spokój na środku, młody Netz potrafi grać w obronie i mądrze w ataku. Wierzę w Pawła Adamczaka. Liczę, że ominą go kontuzje i będzie ostoją naszej drużyny. Właśnie środek był dla nas newralgiczny. Kostrzewa stracił całą rundę i teraz ta pozycja wygląda lepiej. Na lewym rozegraniu zostaną Mikołaj Kupiec i Stanisław Gębala. Dojdzie też bramkostrzelny joker, mogący grać w każdej pozycji w obronie i w ataku. Młodzi będą mieli się od kogo uczyć - zakończył trener klubu z Elbląga.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL