Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Orlen Wisła Płock w Lidze Mistrzów? Decyzja w połowie czerwca

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
System rozgrywek Ligi Mistrzów czeka w przyszłym sezonie rewolucja. Już niebawem dowiemy się, czy szansę rywalizacji z najlepszymi zespołami Europy otrzymają piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock.

Jesienią do walki w Lidze Mistrzów przystąpi dwadzieścia osiem drużyn. Tylko dwa pierwsze kraje rankingu EHF otrzymają prawo do wystawienia w rozgrywkach duetu reprezentantów. Dwadzieścia cztery pozostałe federacje dostaną w LM tylko jedno miejsce.


System ten wcale nie przekreśla jednak szans Orlen Wisły na udział w fazie grupowej najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek. Dystrybucja miejsc w LM oraz turniejach kwalifikacyjnych odbędzie się na postawie oceny punktowej będącej owocną takich elementów jak poziom sportowy drużyny, obiekt sportowy, czy frekwencja na meczach. Ostateczna lista uczestników Ligi Mistrzów będzie znana w drugiej połowie czerwca.

- Na przestrzeni ostatnich miesięcy zebraliśmy bardzo pozytywne recenzje, nie tylko pod względem sportowym, ale również kibicowskim i organizacyjnym. Polskie drużyny zajęły drugie miejsce pod względem zdobyczy punktowej - wymienia członek zarządu płockiego klubu, Artur Zieliński. - To wszystko pozwala nam wierzyć, że w przyszły sezonie wystąpimy ponownie w Lidze Mistrzów.

Źródło: sprwislaplock.pl

Czy Orlen Wisła Płock zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

×
    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL