Najnowsze Wyniki/Kalendarz

El. MŚ 2015: Polki na ostatniej prostej przygotowań

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Towarzyski dwumecz z reprezentacją Islandii będzie dla reprezentacji Polski jednym z głównych etapów przygotowań do czerwcowych meczów el. do MŚ 2015. Biało-Czerwone trenują w Elblągu.

Nasze kadrowiczki zgrupowanie przed nadchodzącymi spotkaniami eliminacyjnymi z reprezentacją Ukrainy rozpoczęły w poniedziałek. Wówczas do Elbląga zawitała większość powołanych zawodniczek, kolejne z nich dotarły w następnych dniach. Z Francji nie przyjechała jeszcze Karolina Zalewska, którą w niedzielę czeka starcie o mistrzostwo kraju.


Od poniedziałku do czwartku Biało-Czerwone miały zaplanowane po dwa treningi dziennie. Dzisiaj (piątek) rozegrają pierwszy sparing z reprezentacją Islandii, a w sobotę zmierzą się w rewanżowym meczu. Tylko drugie z tych spotkań będzie dostępne dla kibiców.

- Nasz plan na te spotkania? Grać konsekwentnie, kontrolować przebieg wydarzeń i przede wszystkim uniknąć kontuzji - mówi na łamach oficjalnej strony ZPRP trener polskiej kadry, Kim Rasmussen.

Polki sparingowymi spotkaniami z Islandią zakończą przygotowania do eliminacyjnych gier z Ukrainą. 1 czerwca Biało-Czerwone przeniosą się do Cetniewa, skąd trzy dni później wyruszą w podróż na Ukrainę.

Pierwsze starcie el. do MŚ 2015 rozegrane zostanie w Użgorodzie 6 czerwca. Do rewanżu dojdzie z kolei 14 czerwca, a areną rywalizacji będzie Azoty Arena w Szczecinie. Zwycięzca dwumeczu wywalczy sobie prawo gry w grudniowych mistrzostwach świata w Danii.

Kim Rasmussen: Islandia to solidny rywal

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL